Fandom

Raport z działalności Rebel Legionu (wrzesień - grudzień 2010)

Rebelia czuwa! Co więcej, podbija kolejne tereny. Na dowód tego prezentujemy Wam krótki raport z ostatnich działań polskiego oddziału Rebel Legionu, Eagle Base.
Nasz zwiad bacznie obserwuje ruchy na polskiej scenie eventowo-konwentowej, wykorzystując każdą okazję do działania ku chwale Rebelii i rekrutacji nowych członków. Ostatni kwartał roku 2010 upłynął nam bardzo pracowicie – Rebeliantów można było spotkać między innymi na Dniu Marzeń w CH Promenada w Warszawie, gdzie w sobotę 18 września pomagaliśmy małym fanom przenieść się na chwilę do uniwersum Gwiezdnych Wojen. 26 września zawitaliśmy natomiast do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, żeby swoją obecnością urozmaicić odbywające się tam Dni Otwarte.

Ważnym wydarzeniem w życiu EB był także Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, który odbył się w Łodzi w dniach 1-3 października.Nie zabrakło nas i na Coperniconie – 15, 16 i 17 października w Toruniu, nasz zwiad patrolował teren Zespołu Szkół nr 10, szerząc przy okazji rebeliancką propagandę, natomiast 23 i 24 października uczestniczyliśmy gościnnie w promocji systemów nawigacji TOM-TOM w sieci sklepów Media Markt.

W ten sam weekend zawitaliśmy znów do Łodzi, żeby odwiedzić centrum gier laserowych Arena Laser Games…a trzy tygodnie później, między 5 a 7 listopada, nawiedziliśmy wrocławski NiuCon.


Ten weekend był dla nas szczególnie pracowity, bo nasi rebelianccy szpiedzy sabotowali jednocześnie działania polskiego oddziału imperialnego, Polish Garrison, na imprezie Szczecin Game Show.Kulminacją listopadowych szaleństw Rebeliantów były Falkon: od 11 do 14 listopada bawiliśmy w Lublinie na XI edycji tego konwentu – i na pewno zawitamy w progi zwanej „WySPĄ” Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji jeszcze nie raz :)

Chociaż listopadowe chłody dawały się wszystkim we znaki, nie zważając na niesprzyjającą aurę Rebelia zakończyła pracowity miesiąc 27 listopada, wspierając swoją obecnością Dzień Troski o Środowisko zorganizowany w CH M1 w Warszawie.Grudzień zaś tradycyjnie już rozpoczęliśmy imprezami dla dzieci. Nasi (obecni i przyszli) członkowie pilnie edukowali najmłodszych fanów na Gwiezdnowojennych Mikołajkach, które odbyły się 4 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, pod patronatem Polish Garrison.Naszą siostrzaną organizację wsparliśmy także podczas kolejnych grudniowych weekendów, uczestnicząc w organizowanych przez Hasbro akcjach promocyjnych gwiezdnowojennych zabawek – można nas było spotkać w sieci sklepów SMYK w Warszawie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Jako że i w tym roku nie zamierzamy spocząć na laurach, polskie Orzełki zaplanowały już parę misji na nadchodzące miesiące. Pierwsza z nich to udział w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: 9 stycznia można nas było spotkać w krakowskim CH Zakopianka (w Cinema City), warszawskim CH Arkadia, w Toruniu na Starym Rynku, w Gorzowie Wlkp. w CH Panorama, a także we Wrocławiu w CH Marino. Naszym wkładem w WOŚP była również aukcja autografu Billy’ego Dee Williamsa, czyli niezapomnianego Landa Calrissiana (aukcja). Zjednoczone siły Eagle Base i Polish Garrison zebrały w Warszawie 4928,87 PLN.W tym miesiącu nie może nas też zabraknąć na konwencie Tatooine, który potrwa od 15 do 16 stycznia we Wrocławiu. W tym samym czasie skromna reprezentacja naszego oddziału będzie szerzyła idee Rebelii wspierając Imprezę z Mikołajem w Teatrze Wielkim w Warszawie, której patronuje współpracująca z nami Fundacja „Nie tylko Myśl”. Impreza odbędzie się 16 stycznia.
Dalsze plany działań Rebeliantów obejmują również Grojkon – rebeliancka ekipa nawiedzi Bielsko-Białą, gdzie na 11, 12 i 13 marca zaplanowano piątą edycję tego konwentu, natomiast 9 i 10 kwietnia będziemy godnie reprezentować nasz kraj za rubieżą, mianowicie na imprezie „Star Wars After Dark” w angielskim LEGOLANDZIE (w Windsorze).

Miło nam również poinformować, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać utworzenia w Polsce pierwszego squadronu rebelianckich pilotów. Eskadra będzie nosiła miano „Buzzard Squadron”, a jej założyciele to Piotr ‘Falcon’ Bereza, Anna ‘faultfett’ Hikiert i Marek ‘skywalker’ Krukierek.

Możliwe, że już wkrótce grono naszych pilotów się powiększy :) W najbliższym czasie pulę kostiumów EB zasili też kilka nowych strojów (i kilku nowych członków), w tym m.in. Sabé, Jawa i kolejna Mara Jade, których będziecie mogli prawdopodobnie zobaczyć na wrocławskim Tatooine.
Mamy także nadzieję, że już niedługo będziemy mogli Wam zaprezentować ciekawostkę w postaci kalendarza z członkami Eagle Base, ale ponieważ to niespodzianka, na razie nie zdradzimy szczegółów.
Na koniec pochwalimy się jeszcze naszym nowym nabytkiem, mianowicie Jainą Solo, którą w naszych szeregach odwzorowuje Marlena ‘Lucana’ Gronowska (w tej chwili Marlena przygotowuje jeszcze jeden strój).To już druga nasza Jaina, ale pamiętajcie – w Rebelii dobrego nigdy za wiele! Serdecznie zapraszamy na nasze forum. Chętnie udzielimy Wam rad odnośnie do tworzenia kostiumów i odpowiemy na wszelkie pytania.
Korzystając z okazji, cały nasz rebeliancki zespół pragnie złożyć wszystkim fanom serdeczne życzenia noworoczne – oby gwiazdy konstelacji odległej galaktyki świeciły Wam jasno i wróżyły wiele pomyślności nie tylko w tym roku, ale przez wszystkie lata świetlne gwiezdnego uniwersum!


Tagi: Dla dzieci (152) Eagle Base (5) Imprezy / eventy (33) Rebel Legion (3) Relacja (300)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.