TWÓJ KOKPIT
0

LEGO Star Wars Mobile :: Gry komputerowe


Tytuł oryginału: LEGO Star Wars Mobile
Platforma: telefon komórkowy
Testowane na: SonyEricsson K800i
Typ: logiczna
Wydawca: THQ Wireless
Rok wydania: 2005


Recenzja X-Yuriego

„Lego Star Wars” w wersji komórkowej to gra logiczna ze śladowymi elementami zręcznościowymi.Gra opowiada o wydarzeniach znanych z początku „Zemsty Sithów”, czyli porwaniu Kanclerza i misji ratunkowej Anakina i Obi-Wana. Na samym początku dowiadujemy się, że zostaliśmy z Obim rozdzieleni, i przyjdzie nam sterować Anakinem. Wszyscy, którzy grali w „Lego Star Wars” na komputerze wiedzą, że jedną z kluczowych spraw było niewątpliwie sterowanie wieloma postaciami, zamienianie ich itd. W wersji komórkowej niestety tego elementu zabrakło, calutką grę mamy do dyspozycji tylko jedną postać.
Co ważne, fakt ten nie przeszkadza w samej rozgrywce, która rożni się mocno od wersji PCtowych. Zamiast przełączać się miedzy postaciami z różnymi umiejętnościami, musimy kombinować jak przepychać bloki (dwa rodzaje, różniące się właściwościami, do tego dwa rodzaje podłoża.), aby wylądowały na przyciskach aktywacyjnych, bądź tworzyły dla nas przejścia. Sposób ich obsługi jest bardzo fajnie wyjaśniony w pierwszych etapach gry, będących swoistym samouczkiem pełnym lewitujących znaków zapytania, podpowiadających jak działają poszczególne elementy.Poza wymienionymi elementami logicznymi, po planszach kręci się sporo robotów bojowych, a na późniejszych etapach kilka droidów niszczycieli. Nie stanowią one zbyt wielkiego wyzwania, trzeba na nie jednak uważać, bo przez nieuwagę łatwo zobaczyć napis „Game Over” (po którego zobaczeniu można bez problemu kontynuować grę od etapu, na którym się zginęło, więc nie jest to żaden koniec gry).

Graficznie gra jest całkiem spoko, postacie (Anakin, roboty bojowe..) są dość rozpoznawalne, pozostałe elementy plansz są estetycznie zrobione, jedynie w jednym miejscu miałem problem ze stwierdzeniem zależności między poziomami, czy popychając blok w prawo spadnie on w to miejsce na poziomie niżej w które chce czy w inne miejsce obok). Dźwiękowo także jest poprawnie, można odnaleźć znany motyw muzyczny. Ogólnie w tej kwestii jednak cudów nie ma, ale to tylko gra na telefon komórkowy, nie można za wiele wymagać w tej dziedzinie.Grywalność stoi na wysokim poziomie, gra nie jest zbyt trudna, ale i nie jest banalna, wymaga kombinowania, a rozwiązywanie problemów logicznych daje satysfakcję. Co ważne, nieudane próby, kończące się „zablokowaniem” i koniecznością restartu planszy nie zniechęcają, przeciwnie-motywują do kolejnych prób. Negatywny wpływ na odbiór gry ma niestety jej zakończenie, (Spoiler): w którym to ratujemy kanclerza. Tzn. nie ratujemy, a jedynie widzimy scenkę, w której spotykamy Obi-Wana z uratowanym kanclerzem. Ot i koniec gry, zaskakujący, liczyłem na jakąś większą łamigłówkę na koniec powiązaną z pokonaniem Dooku. A tu „niekanoniczny” wymysł twórców, szkoda, szkoda. (Koniec Spoilera)Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
lujek123 10 2014-07-21 19:38:04
duży 10 2011-02-22 21:25:00
Darth Ponda 9 2017-06-19 13:44:44


TAGI: LEGO Star Wars (75) LucasArts (74)

KOMENTARZE (1)

  • lujek1232014-07-23 12:14:31

    Powiem tak na telefonie z ekranem dotykowym ciężko się gra

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..