TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Heroes :: Książki


Oryginalny tytuł: Jedi Heroes
Autor: Clare Hibbert
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2010
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-6689-7
Recenzja Lorda Sidiousa

To druga książeczka Clare Hibbert, która wpadła w moje ręce. Pierwsza - Tatooine Adventures, chyba jest nawet trochę późniejsza, ale w przypadku książeczek dla dzieci DK, czasem trudno rozróżnić kolejność powstawania. Zwłaszcza, że w przypadku tej zmienił się po drodze także i autor. „Jedi Heroes” to przewodnik po zakonie i Jedi, których widzieliśmy w dwóch pierwszych sezonach Wojen Klonów. Owszem pojedynczy rycerze mogli zostać pominięci, ale przyznaję, że pani Hibbert odwaliła kawał dobrej roboty.

W środku znajdziemy kilka rozdziałów, w tym o roli Jedi w wojnie, a także przedstawienie postaci – Yody, Anakina, Ahsoki, Obi-Wana, Mace’a Windu i kilku innych Jedi, którzy pojawiają się w kolejnych odcinkach. To, co mi się bardzo podobało, to fakt, że autorka nie bazuje ślepo na materiale wynikającym z serialu. Owszem, trzeba pamiętać, że stopień wtajemniczenia w tych pozycjach jest na tyle mały, że nie dowiemy się z jakiej planety pochodzi Mace Windu, ale dowiemy się, że był mistrzem zakonu i po bitwie o Geonosis ustąpił ze stanowiska, które następnie zajął Yoda. To akurat jest fajne, bo często w EU nawet autorzy o tym zapominają. Kilka innych, oczywiście bardzo subtelnych smaczków również da się znaleźć. Reszta to porządne, jak na założenia serii, wydanie, zawierające wspaniałą oprawę graficzną.

Książeczka ta jest przeznaczona dla osób czytających samodzielnie. No i jak zwykle zawiera glosariusz.

Powiedzmy sobie szczerze, do The Jedi Path tej pozycji bardzo daleko. Ale dla dzieciaków, które dopiero próbują wyjść poza ramy „Wojen Klonów” a w dodatku nie zawsze ogarniają w całości serial, to pozycja obowiązkowa.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość zdjęć: 9/10
Jakość informacji: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2011-04-22 17:08:44


TAGI: Clare Hibbert (4) DK Readers (54)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..