TWÓJ KOKPIT
0

Clone Troopers in Action :: Książki


Oryginalny tytuł: Clone Troopers in Action!
Autor: Clare Hibbert
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2010
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-6691-0
Recenzja Lorda Sidiousa

To, że szturmowcy czy klony to ludzie, a nie droidy/roboty to obecnie dla nas oczywista oczywistość. Tak bardzo, że zapominamy, iż niektórzy z nas kiedyś zadali sobie to samo pytanie. Kim lub czym są ci biali? Clare Hibbert pisząc tę książkę pamiętała przede wszystkim o najmłodszych odbiorcach, starając się im wytłumaczyć wszystko od samego początku.

Przyznaję, że jak na książeczkę 2 poziomu, do nauki samodzielnego czytania, autorka wybrała trochę inny kierunek niż zwykle. Najczęściej jest tak, że autorzy ograniczają się do filmów, serialu bądź czasem innych informacji, zakładając że dzieciak rozumie to, co ogląda. Pani Hibbert ma pewne wątpliwości, więc zajęła się pracą u podstaw. Czy dzieciak może mieć pojęcie, co to jest klon? Zwłaszcza taki pięcio-sześcioletni? Oczywiście, nawet jak coś tam rozumie, to nie wszystko do niego dociera. Trzeba więc napisać, to tak, by nie tylko nauczył się czytać, ale i zrozumiał tekst. Wymaga to też pewnych uproszczeń, bo jak wytłumaczyć dziecku, że klon jest zmodyfikowany. Wtedy nie byłby klonem w pełni tego słowa znaczeniu, więc tego typu dywagacje autorka sobie odpuszcza. Dziecko dorośnie i resztę wywnioskuje sobie z filmu. Za to wśród innych elementów, które pisarka nam wykłada, są choćby oznaczenia klonów (kolorami), niestety znów w pewnym, trochę irytującym uproszczeniu.

Niestety warstwa graficzna pozostawia pewne wątpliwości. Zdjęcia z nowej trylogii są bardzo dobrej jakości, miło się je ogląda. Niestety te ze starej, sprawiają wrażenie przeskalowanych, duże ziarna powodują, że nie wygląda to już tak dobrze. Mam nadzieję, że z czasem DK przerzuci się na zdjęcia z BD.

Na końcu znajdziemy quiz, w którym autorka sprawdza, czy czytelnik zrozumiał, co mu chciała przekazać.

Przyznaję, że sam pomysł, by książeczka trochę więcej uczyła i tłumaczyła mnie się podoba. Wykonanie dobre, choć pewne uproszczenia i jakość niektórych zdjęć obniżają walory tej pracy.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Jakość zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Raham Kota 10 2011-06-06 14:55:02
Lord Sidious 6 2011-04-22 17:24:53


TAGI: Clare Hibbert (4) DK Readers (52) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..