TWÓJ KOKPIT
0

Death Star Battles :: Książki


Oryginalny tytuł: Death Star Battles
Autor: Simon Beecroft
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kindersley 2010
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-6314-8
Recenzja Lorda Sidiousa

Simon Beecroft chyba dorósł do pisania trochę bardziej poważnych książeczek, tym razem dla osób, które samodzielnie czytają. I przyznaję, było co czytać. Tekst faktycznie zajmuje już większość tej pozycji, a zdjęcia są jedynie dodatkiem. Całość zaś dotyczy losów Gwiazd Śmierci przedstawionych w Epizodzie IV i VI.

I choć autor postarał się, by odszukać pewną liczbę szczegółów technicznych (ilość dział, szturmowców), to jednak Gwiazda Śmierci to to nie jest. Przynajmniej jeśli spojrzymy na to przez pryzmat EU. Beecroft wychodzi z założenia, że dzieciakom nie należy mieszać w głowach jakimiś bzdurami, które wyprodukowali liczni najemnicy pióra. Ważne są filmy i niech tak zostanie. Kto zbudował Gwiazdę Śmierci? Sienar? Lemelisk? Zostańmy przy Tarkinie, wookieech i geonosjanach. To wystarczy, dalej skoncentrujemy się na opisie filmów. Co robił Luke, Han, Leia, Obi-Wan na tej stacji bojowej i tak dalej. Standardzik, który przyjemnie się czyta. Autor czasem dodaje coś od siebie, głównie elementy, które dotyczą prequeli, ale też znajdują się w oficjalnych przewodnikach po epizodach. Szczególiki. Wychodzi mu to fajnie, w dodatku podobnie jak Obi-Wan w „Nowej nadziei” używa słowa „Darth” jak imienia.

Cześć o Drugiej Gwieździe Śmierci, chcąc nie chcąc jest dużo uboższa. Po części wynika to także z tego, że i EU bardziej milczy na jej temat, ale i w filmach pełni dużo mniejszą rolę, bitwa bowiem rozgrywa się także na Endorze. Beecroft nie mógł uchwycić całości, więc skoncentrował się na samej stacji bojowej. Efekt jest taki, że większość opisuje „Nową nadzieję”, a „Powrót Jedi” to jedynie dodatek, jakby posłowie.

Końcówka książeczki zawiera glosariusz, czyli standard. Jakość zdjęć zadawalająca, są małe więc nie widać ich ziarnistości.

Pamiętając jakie założenia przyświecają twórcom, przyznaję to dość dobra pozycja, która potrafi przyciągnąć uwagę na dłużej niż kilka chwil. A i dzieciak się czegoś o Gwieździe Śmierci dowie, potem dorośnie i uzupełni wiedzę innymi lekturami.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Jakość zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 7 2011-05-04 23:49:05


TAGI: DK Readers (52) Simon Beecroft (26)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..