TWÓJ KOKPIT
0

Planets in Peril :: Książki


Oryginalny tytuł: Planets in Perils
Autor: Bonnie Burton
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kinderslay 2010
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-6690-3
Recenzja Lorda Sidiousa

Żeby zabrać się za tą książeczkę trzeba już umieć dobrze czytać, w końcu to poziom 4. Tu jest już naprawdę dużo tekstu, jak na dzieła DK. Gorzej niestety z treścią. Założeniem było to, by zrobić mały przewodnik po planetach Wojen Klonów. Owszem to udało się w pewnym stopniu, ale chyba niestety, nie tędy droga. Cierpi dokładnie na to samo, na co cierpiał Ilustrowany przewodnik po planetach i księżycach Gwiezdnych Wojen Dana Wallace’a, a mianowicie na to, że lokacja jest opisana ale tylko pod kątem akcji, która się tam dzieje. Reszta to niestety ciekawostki, które gdzieś mogły się przewinąć i tu jest tak samo. Tylko napomnienia o nich.

Dobrym przykładem jest choćby opis Rugosy, zwanej koralowym księżycem. Każdy, kto widział odcinek Ambush mniej więcej kojarzy planetę. I z pewnością zauważył tam korale. Jednak czy jest to roślinność lądowa przypominająca nasze morskie korale (które de facto są zwierzętami), tego dokładnie z serialu nie wiemy. Tu dowiadujemy się tylko o tym, że księżyc kiedyś pokrywał jakiś ocean, a potem przyszła jakaś plaga. I tyle. Słowo „jakiś/jakaś” niekoniecznie występuje w oryginalnym opisie, ale jest on na tyle ubogi, że nic więcej nie da się wywnioskować.

Podobnie niestety wygląda reszta, za bardzo dostajemy streszczenie fragmentów odcinków, niż cokolwiek innego. A to chyba najgorsze, co można sobie wyobrazić.

I jeszcze kilka słów o autorce. To jedna z rzadkich okazji, by zobaczyć dzieło Bonnie Burton (You Can Draw: Star Wars), redaktorkę oficjalnej witryny Gwiezdnych Wojen. Szczerze mówiąc książka jest napisana całkiem dobrze, językiem może i prostym, ale z pewnością nie infantylnym. Dodatkowo mamy rewelacyjną szatę graficzną.

I choć całość z pewnością ma kilka plusów, w dodatku znalazłoby się kilka ciekawostek, to chyba należy sobie tę pozycję odstawić. Bo kolejne streszczenie odcinków serialu „Wojny Klonów” chyba już nie ma większego sensu.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Jakość zdjęć: 9/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2011-07-04 19:06:57


TAGI: Bonnie Burton (3) DK Readers (52)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..