TWÓJ KOKPIT
0

Wielka Kolekcja Naklejek :: Książki


Oryginalny tytuł: The Clone Wars Ultimate Sticker Collection
Autor: praca zbiorcza
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: Egmont 2011
Wydanie USA: Dorling Kinderslay 2009
Przekład: Jacek Drewnowski
Stron: 96
Cena: 39,99 PLN
ISBN: 978-8323751632
Recenzja Lorda Sidiousa

„Wielka Kolekcja Naklejek” Egmontu (w oryginale Dorling Kindersley) to kolejna odsłona znanej na zachodzie serii z nalepkami (między innymi: Clone Wars: Ultimate Sticker Book i The Clone Wars: Ultimate Sticker Book). „The Clone Wars: Ultimate Sticker Collection”, bo tak w oryginale nazywa się najnowsze dzieło Egmontu, różni się od swoich poprzedników zasadniczo jednym szczegółem. Ilością naklejek, ta jest doprawdy imponująca. Ponad 600. Dzieciaki będą wniebowzięte, zwłaszcza, że większość naklejek jest podwójnych, więc jedną można wkleić do książki, a drugą gdziekolwiek. Na zeszyt, do komiksu, do ulubionej książki na zasadzie ex libris, czy nawet na lodówkę, albo i nielubianej koleżance/nauczycielce na plecy.

Mali vlepkarze, poza mnóstwem naklejek dostali też krótki przewodnik po filmie „Wojny Klonów” oraz pierwszym sezonie serialu. Informacje są zdawkowe, niewiele się można z nich dowiedzieć nowych rzeczy, ale jednak są. Podzielono je głównie ze względu na postaci – Anakin, Ahsoka, Kit Fisto, Huttowie i inni, czasem odchodząc od tego – np. statki Republiki czy Separatystów. Zmieniono też trochę konstrukcję samego zbioru. Tym razem na początku dostajemy 32 strony tekstu z miejscami do przyklejania nalepek, a na końcu jest kilkadziesiąt kartek z naklejkami.

Jedyne, czego można się przyczepić, a nawet trzeba, to jakość niektórych naklejek. Nie wszystkich, tylko niektórych. Nie są zbyt ostre, obrazy są w za małej rozdzielczości względem skali w jakiej je wydrukowano. Nie wygląda to tragicznie źle, ale nieprzyjemny efekt zostaje.

Podobnie jak to było w przypadku poprzednio recenzowanych przeze mnie książek z naklejkami, tak i teraz powiem jedno. To produkt dla dzieci. Zabawka, a nie pełnowartościowy album. Poza dzieciakami, mogą sięgnąć do tego kolekcjonerzy i ci, którzy czują się dziećmi w sercu.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2011-08-27 19:42:11


TAGI: Alan Dean Foster (10) DK Publishing (Dorling Kindersley) (110) Egmont Polska (639) Jacek Drewnowski (159) Ultimate Sticker Collection (7)

KOMENTARZE (2)

  • Dragonsborn2011-09-11 16:22:52

    aaaaaa pomocy

  • Jaro2011-09-05 12:58:30

    Już widzę te tłumy dwudziestoletnich fanów, zbliżających się do kasy z WKN w ręku, a na zdziwione spojrzenie pani sprzedawczyni mruczą cicho "dla młodszego brata". ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..