TWÓJ KOKPIT
0

R2 to the Rescue :: Książki


Oryginalny tytuł: R2 to the rescue
Autor: Rob Valois
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Grosset & Dunlap 2011
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-7566-7126-6
Recenzja Lorda Sidiousa

Grosset & Dunlupk kontratakuje. Tym razem tylko jedna książeczka, ale z ich sztandarowym autorem, Robem Valoisem. Problem tkwi w tym, że ponownie nie wiadomo, co wydawnictwo chciało osiągnąć tą pozycją. Oczywiście poza wydaniem czegoś pod marką „The Clone Wars”, by zbijać kasę.

Punktem wyjścia do tej książeczki jest odcinek Evil Plans, w którym C-3PO zostaje porwany przez Cada Bane’a, a R2-D2 próbuje go uratować. I przyznaję, początek tak właśnie wygląda, kolejna adaptacja odcinka. Widzimy jak R2 i C-3PO idą sobie na spacer, widzimy porwanie, wszystko w miarę dokładnie, zilustrowane odpowiednio. Nie ma na co narzekać. Zostaje już tylko akcja z uratowaniem. Co robi autor? Zaczyna wchodzić w psychikę R2-D2. Dostajemy pojedyncze zdjęcia z krótkimi opisami, o tym, że R2-D2 i C-3PO to przyjaciele, o tym, ze R2 też był porwany i potem wylistowanie, kogo R2 udało się w „Wojnach Klonów” uratować. Prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się, gdyby wśród wymienionych znajdowały się osoby, które ratowane w odcinkach późniejszych, ale mniejsza o to. Zostaje kilka stron i praktycznie cały odcinek do opowiedzenia. R2 zasięga języka i ratuje w ostatniej chwili przyjaciela. Nic więcej w sumie nie ma. Nie wiemy jak znalazł dokładnie C-3PO i jak go uratował. Przecież odcinek można sobie samemu zobaczyć, jakby kogoś to interesowało.

Rozumiem, że tym razem Valois chciał pokazać, że zna coś więcej niż tylko scenariusz odcinka. Szkoda, że znów z tego nie wyszło zbyt wiele. Może w dłuższej formie, opowiadania te nawiązania sprawdziłyby się. A tak? Chyba jednak nie ma czego żałować. Książeczki G&D do godnych uwagi nie należą i ta tego nie zmienia. Szkoda czasu i pieniędzy.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Jakość zdjęć: 5/10
Jakość informacji: 4/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 3 2011-09-14 15:48:00


TAGI: Grosset & Dunlap (40) Rob Valois (9) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..