TWÓJ KOKPIT
0

The Clone Wars: Starcie Mocy :: Książki


Oryginalny tytuł: The Clone Wars: Battles of the Force
Autor: praca zbiorowa
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie PL: Ameet 2011
Wydanie USA: Grosset & Dunlap 2011
Przekład: nie ujawniono
Stron: 16
Cena: 6,90 PLN
ISBN: 9 788325 309770
Wejdź do świata Gwiezdnych Wojen! Dzięki fantastycznym naklejkom stworzysz własne sceny bitewne i zadecydujesz, kto będzie władał galaktyką. Czy Republika odeprze kolejną inwazję Separatystów? To zależy od Ciebie.

Recenzja Lorda Sidiousa

Kolejna po Złoczyńcach i łowcach nagród pozycja wydawnictwa Ameet. Tym razem jednak to właściwie inna wersja Wielkiej kolekcji naklejek Egmontu.

„Starcie Mocy” to zestaw 60 naklejek, które należy wkleić na określone strony, by książeczka stała się atrakcyjniejsza. Prawie w całości jest poświęcona różnym bitwom z Wojen Klonów, zarówno naziemnym jak i kosmicznym. Jednak informacyjnie nie należy spodziewać się zbyt wiele. Przede wszystkim mamy u nazwę bitwy, bardzo krótki opis i duże zdjęcie, na które można wkleić sobie armię. Co najważniejsze, za przebieg większości starć, choćby ustawienie armii odpowiada czytelnik. To on może sprawić, że klony są okrążone przez wroga, lub że droidy się wycofują. I chyba to jest właśnie największa zabawa tego wydania.

Przyznaję, że jak na produkt będący tłumaczeniem czegoś ze stajni Grosset & Dunlap, ten albumik wygląda nad wyraz dobrze. To akurat idzie na plus wydawnictwa Ameet, albo mieli dobry dobór, albo trochę poprawili wydanie. Oczywiście, podobnie jak to miało miejsce w ich drugim albumie, i tu nie dowiemy się praktycznie nic o autorach czy tłumaczach. Wygląda to na produkt fabryczny, wręcz taśmowy. Może właśnie tak jest.

„Starcie Mocy” to zdecydowanie pozycja dla młodszych odbiorców „Wojen Klonów”, książka, która pozwoli się im pobawić w wojnę przez jakiś czas. Potem stanie się już tylko pamiątką. A poza zainteresowaniami rozwija trochę wyobraźnię dziecka. Natomiast dla starszych fanów ma co najwyżej wartość kolekcjonerską.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 3/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2011-11-06 09:31:01
epizozeur 4 2013-10-21 22:25:37
Keran 1 2011-12-09 20:10:17


TAGI: Ameet (130) Grosset & Dunlap (40) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..