TWÓJ KOKPIT
0

Nerf Herder :: Komiksy


Tytuł oryginału: Star Wars Tales #7: Nerf Herder
Scenariusz: Phil Amara
Rysunki: Francisco Hererra
Tusz: Howard M. Shum
Litery: Steve Dutro
Kolory: Michelle Madsen
Tłumaczenie: brak
Wydanie PL: brak
Wydanie USA: Dark Horse 2001 w Star Wars Tales 7


Recenzja Lorda Sidiousa

Gdy zacząłem czytać ten komiks, pierwsze co mnie naszło to, co oni u licha robią na Tatooine? Jest bowiem tyle miejsc w galaktyce, gdzie można spokojnie paść nerfy, czemu zatem musi to być Tatooine?

Na szczęście jest to raczej humoreska, niż pełnoprawna historyjka i wszystko jest tu dość mocno przerysowane. Począwszy od pastucha nerfów. Właściwie mógłby to być świniopas, czy ktokolwiek inny, ale na Ziemi z pewnością pasłby wieprze. Mniej więcej tyle jest o nerfach. Bohater, Domo Jones, ma być wsiokiem i tyle. Luke Skywalker pochodzi ze wsi, ale Jones to chłop, któremu we łbie się poprzewracało. Już sam wygląd ma to sugerować, ba prawie słoma z butów wystaje, a z pewnością wystawałaby gdyby rysownik był Polakiem. No i gdyby nie była to Tatooine tylko Dantooine. Domo właściwie nie zna się na niczym, jest zerem, pochodzi z najbardziej zapyziałej planety w całej galaktyce. No ale ma dobre chęci. Chce walczyć z Imperium, ale chyba bardziej dlatego, by przypodobać ślicznej twi’lekance, kelnerce JillJoo. Tylko oczywiście ten wieśniak nie ma żadnego pojęcia o dziewczynach. No ale oczywiście musi wziąć udział w wielkiej akcji by zdobyć serce ukochanej. Przewidywalne i schematyczne, a przy tym mało śmieszne.

Jeszcze gorzej wygląda warstwa wizualna. Sam główny bohater, który ma na głowie fryzurę przypominającą baranki Lei. Tak, to jest facet, w dodatku ma zgolony kark. Grafika miała być lekka i zabawna, niestety lekko pokraczna, a twarze postaci oscylują między wycinkami z mangi, a kwadratowymi mordami zbirów.

Szczerze, nie polecam tego komiksu. Szkoda czasu. Pomysł może i był, ale nad nim trzeba było jeszcze popracować a nie przerabiać go od razu na komiks.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Klimat: 4/10
Rozmowy: 3/10
Opis świata SW: 4/10
Rysunki: 3/10
Kolory: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 3 2012-01-14 10:58:28


TAGI: Dark Horse Comics (568) Francisco Hererra (1) Phil Amara (1) Star Wars Tales (108)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..