Kolekcjonerstwo

LEGO: Brickmaster Star Wars

Nazwa: Brickamster Star Wars
Wydanie w USA:DK 2010
Wydanie w Polsce:Ameet 2011
Cena w USA: 29,99 USD
Cena w Polsce: ok. 110 PLN

Informacje o produkcie:
  • Ilość klocków: ponad 240
  • Figurki w zestawie: klon, droid bojowy
Recenzja Lorda Sidiousa

Ten produkt trudno jednoznacznie określić. Jest to bowiem zarówno zestaw LEGO, jak i swoista książka, przynajmniej patrząc po kształcie. Strony są, co prawda z instrukcjami, ale treść również się tu znajduje. Zazwyczaj instrukcje dołączone do LEGO mają charakter obrazkowy, tak by bez znajomości jakiegoś języka dało się bez problemu zbudować dany model. W Brigmasterze do każdej możliwej budowli dostajemy krótki opis. Niezbyt treściwy, ale co najważniejsze, że dzięki wydawnictwu Ameet jest w całości po polsku. To mi się bardzo podoba.

Sam zestaw składa się z 240 klocków LEGO, dwóch figurek – klona i droida bojowego, oraz instrukcji do 8 różnych pojazdów. Co najważniejsze, Brigmaster bardziej przypomina zestawy określane przez LEGO kiedyś mianem Basic. Miały one tę właściwość, że składały się z w miarę uniwersalnych klocków oraz instrukcji pozwalającej na zbudowanie wielu różnych budowli, czy pojazdów. Można było burzyć i budować coś innego i na tym polegała zabawa, a nie na kolekcjonerstwie. Brigmaster poszedł dokładnie tym torem i przyznaję, sprawia tym więcej frajdy niż większość innych zestawów LEGO Star Wars, które buduje się i odkłada na półkę.

Widać też wyraźną różnicę w zbudowanych pojazdach od klasycznych zestawów LEGO Star Wars. Te wyglądają jak z klocków LEGO, a nie zwykłe zabawki. Dużo w nich elementów ogólnych i uproszczeń, ale w tym właśnie tkwi ich siła, a nie w jednym klocku, który odda nam doskonale pół pojazdu.

Produkt, w polskiej wersji jest niestety trochę drogi, zważywszy cenę brytyjskiego wydania na Amazonie, choć porównywalny z ceną „okładkową”. Szkoda, że lokalizacja jej nie zmniejszyła. Niemniej jednak moim zdaniem Brigmaster to bardzo dobry prezent dla dziecka. Nie tylko bawi Gwiezdnymi Wojnami, ale podobnie jak stare, dobre LEGO pozwala bawić się budowaniem, to coś czego w większości nowych zestawów mi niestety brakuje.
Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,00
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
DarthBane66 9 2012-08-10 20:03:22
Lord Sidious 9 2012-01-14 15:59:03

Tagi: Ameet (120) DK Publishing (Dorling Kindersley) (99) LEGO (213) LEGO Star Wars (59)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.