Fandom

Raport z działalności S.W.A.T. w 2011 roku


Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Star Wars Artistic Team w 2011 roku – czyli 365 dni dzielenia się pasją i ideą Gwiezdnych wojen.

Rok 2011, podobnie jak poprzednie, był pełen akcji, działań i misji, w których z radością i zaangażowaniem uczestniczyli członkowie stowarzyszenia a także nasz dzielny R2D2 i jego nowy przyjaciel R5D4. Wszyscy razem, wspólnymi siłami propagowaliśmy pozytywne wartości oraz ideę Gwiezdnych wojen, dając radość zarówno małym i dużym fanom Sagi. Poniżej, przedstawiamy relację z naszych działań. Przeżyjcie z nami to jeszcze raz.


Rok naszej pracy zaczęliśmy od udziału w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas którego na szczytny cel zebraliśmy ponad 7200 zł – czyli 10% całej sumy zebranej przez sztab Uniwersytetu Warszawskiego. W styczniu także odwiedziliśmy operę narodową, uświetniając premierę Opery „Trojanie”. Ciekawostką jest, że opera „Trojanie” jest inspirowana Gwiezdnymi Wojnami :-).


Wielokrotnie podążaliśmy na misje do szpitali i do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie na zaproszenie dzieci i wolontariuszek z Fundacji Nasze Dzieci wspólnie przeciwstawialiśmy się ciemnej stronie mocy. W tym roku we współpracy z Fundacją Spełnionych Marzeń odwiedziliśmy także szpital w Kielcach z okazji Dnia Dawcy Szpiku.


Rozpoczęcie ferii w Warszawie, nie mogły się obyć bez naszej obecności. Wspólnie z Stołeczną Estradą na Arenie Ursynów uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym, gdzie wyszkoliliśmy kolejnych padawanów i żołnierzy Armii Republiki. Nasza współpraca ze Stołeczną Estradą zaowocowała także uczestnictwem w powitaniu i pożegnaniu lata.


Wczesną wiosną uczestniczyliśmy w misji specjalnej Empik Games Show, gdzie trenowaliśmy umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym dzięki grze LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Oczywiście nie zabrakło szkoleń z mistrzem Obi-Wanem i zabawy z R2D2.


Ważnym przedsięwzięciem byłą także wizyta w Koluszkach, gdzie wspólnie z dziećmi i ich rodzicami zgłębialiśmy tajniki mocy. Towarzyszyli nam Anakin Skywalker i Senator Padme Amidala. Był to niezapomniany i owocny wyjazd.


Maj to szczególny okres dla naszego Stowarzyszenia, bowiem po raz kolejny udało nam się przygotować i zrealizować niepowtarzalną i wyjątkową imprezę – SWAT Celebration V. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi ze Stołecznej Estrady, w wyjątkowym dniu dla dzieci jakim jest dzień dziecka, na terenie warszawskiego parku Agrykola powstało miasteczko Star Wars. Cały dzień dzieci z rodzicami miały niepowtarzalną okazję skorzystać z wielu atrakcji i punktów, pobawić się prototypami statków i pojazdów z Sagi, przejść szkolenie mocy, padawanów a także armii republiki. Cały dzień odbywały się konkursy, można było odwiedzić Yodę na jego planecie a także zdobyć niepowtarzalną pamiątkę jaką jest zdjęcie z bohaterem filmu Gwiezdne Wojny. Następna taka okazja już na przełomie maja i czerwca 2012.W okresie wakacyjnym wraz na specjalne zaproszenie naszych przyjaciół z Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko braliśmy udział w V Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek. Nasz mały bohater – R2-D2, wystartował w konkursie na maskotkę. Niestety nie udało mu się wygrać, ale na pewno spróbuje ponownie w 2012 roku. Wraz z innymi maskotkami uczestniczyliśmy w paradzie, odwiedziliśmy dziecięce szpitale w Słupsku a także wraz z Mistrzami Jedi Plo Koonem i Obi-Wanem Kenobim oraz innymi rycerzami zakonu - Mistrzynią Fay, a także Lordem Vaderem, Szturmowcami i Imperialnym Zwiadowcą i mrocznym Darthem Nihilusem bawiliśmy się na Pikniku w miejscowości Rowy. Tydzień później uczestniczyliśmy w Imprezie Gwiazdy Dzieciom gdzie wraz z gwiazdami takimi jak Robert Rozmus i Maciej Molęda propagowaliśmy akcję Adopcji na odległość. Jeszcze jedną akcją, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć był Piknik w Sopocie na terenie Domu Pomocy Społecznej.


Nasza działalność nie opiera się tylko na wyjazdach w różne części Polski, ale dotyczy także comiesięcznych spotkań fanów Gwiezdnych Wojen w warszawskim Traffic Clubie. Przez ostatni rok, w ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 12-16 w „Kantynie S.W.A.T.” zarówno duży jak i mały fan mógł uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach. Jest to niepowtarzalny czas, kiedy można oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się w świat Gwiezdnych wojen poprzez zabawę zabawkami, grę w gry planszowe uczestnictwo w konkursach strojów oraz konkursach wiedzy. Jest to czas i miejsce rozmów i wspólnej zabawy.


We wrześniu rozpoczął swoją działalność Klub SWAT. Od tamtej pory, dzieci spotykają się co miesiąc i poszerzają swoją wiedzę na temat Gwiezdnych wojen i nie tylko poprzez zdobywanie Sprawności. W grudniu piętnastu członków klubu otrzymało swoją pierwszą sprawność – Rycerz Jedi. W 2012 będziemy kontynuować nasze spotkania, na które serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat.


W listopadzie na zaproszenie Fundacji Nasze Dzieci odwiedziliśmy małych pacjentów na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka oraz razem z Fundacją Spełnionych Marzeń udaliśmy się do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach, gdzie odwiedziliśmy Dzieci na oddziale oraz wzięliśmy udział w Dniu Dawcy Szpiku.


Koniec roku był bardzo pracowity dla członków naszego Stowarzyszenia. Przez dwa weekendy w grudniu mistrz Obi-Wan szkolił młodych padawanów w BlueCity w ToysRUs. Przybyło kilkadziesiąt pomocników do walki z ciemną stroną mocy. Nasze droidy pojawiły się w Centrum Nauki Kopernik oraz pomogliśmy przy niezwykłym dostarczaniu najnowszej gry spod znaku Star Wars, czyli The Old Republic. Tradycyjnie rok kalendarzowy zakończyliśmy wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka, by w samą wigilię wnieść trochę radości na szpitalne sale i rozdać dzieciom prezenty.


W ten sposób w kilku zdaniach udało nam się streścić najważniejsze wydarzenia roku 2011.

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się z nami i zapraszamy Was wszystkich na kolejną porcję Gwiezdnych Wojen w nowym roku.

Rok 2012 będzie niezwykły pod paroma względami. Przede wszystkim jest to rok, w którym Gwiezdne Wojny po kolejny (!) trafiają do kin, ale po raz pierwszy w technologii 3D. Pierwsza premiera to oczywiście Mroczne Widmo w 3D. W tym roku odbędzie się także kolejne, już szóste, Star Wars Celebration. Tłumy fanów ponownie zawitają na Florydę w Stanach Zjednoczonych. Niestety to odległa impreza, ale to tylko jeszcze bardziej motywuje nas, by jeszcze bardziej rozwijać akcje spod znaku Celebration SWAT, która również i w tym roku jest planowana i odbędzie się w okolicach dnia dziecka.

Co jeszcze planujemy w 2012 roku? Przekonacie się sami i nie będziecie zawiedzeni! Rok 2012 ma bowiem nad 2011 jedną zasadniczą przewagę. Nie będzie to 365, ale 366 dni dzielenia się pasją i ideą Gwiezdnych wojen.

Na koniec pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy w aktywny sposób przyczynili się do realizacji czasami szalonych pomysłów oraz wspierali i wspierają nas nadal, czyli rodzicom z pociechami oraz młodzieży, która co raz bardziej angażuje się w pomoc podczas naszych spotkań.

Dziękujemy i Niech Moc będzie z Wami. :-)


S.W.A.T. 2012


Tagi: Relacja (301) S.W.A.T. (Star Wars Artisic Team) (1)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.