TWÓJ KOKPIT
0

The Secret Villain :: Książki


Oryginalny tytuł: The Secret Villain
Autor: Rob Valois
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Penguin 2012
Przekład: ---
Stron: 32
Cena: 3,99 USD
ISBN: 978-0-448-45744-4
Recenzja Lorda Sidiousa

Właściciel Grosset & Dunlap, czyli wydawnictwo Penguin powoli wkracza do gry na kolejnym rynku Gwiezdnych Wojen. Wydali pierwszą swoją pozycję, przypominającą książki DK, przeznaczone dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero uczą się czytać. Podobnie jak u konkurencji, tak i tę serię podzielono na 4 poziomy, w zależności na ile czytelnik potrafi czytać, a na ile składać literki. „The Secret Villain” to książeczka drugiego poziomu, ma dłuższe zdania, proste dialogi, obrazki, bardziej rozbudowaną fabułę itp. A za napisanie tego wziął się weteran z Grosseta – Rob Valois.

Sama książeczka fabularnie przedstawia nam dzieje Savage’a Opressa, choć zaczynamy chronologicznie od problemów Asajj z Dooku. Potem są Siostry Nocy, Savage’a jako uczeń, podwójna zdrada i szukanie Dartha Maula. Czyli głównie odcinki Monster oraz Witches of the Mist, choć wycięto z nich tylko to, co dotyczy Savage’a. I przyznaję, Valoisowi udało się pomimo nieskomplikowanej fabuły i uproszczeń wyjść z tego obronną ręką.

Gorzej wypada warstwa wizualna. Zmiana wydawcy na firmę matkę, właściwie nie wpływa na nic. Średnia jakość zdjęć jest dobijana przez nienajlepszej jakości, szorstki papier. I mówimy tu o zdjęciach z Wojen Klonów, gdzie nie ma problemu z dobrą rozdzielczością.

Jako ciekawostkę dodam, że na początku książki są krótkie sugestie dla rodziców, jak sprawdzić czy dziecko przeczytało tę opowieść. Kilka pytań, ale też propozycji jak z tekstem bawić się z dzieckiem dalej – co zapisać na kartce itp. To akurat mi się podoba.

Reasumując, debiut może nie jest jakiś wybitny, ale udany. Ta pozycja powinna dobrze spełnić swoje zadanie, a to najważniejsze. No i jest jedną z niewielu, która eksploruje postać Savage’a Opressa, co dla starszych może być pewnym plusem.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Jakość zdjęć: 3/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2012-04-09 20:37:45


TAGI: Penguin (1) Rob Valois (9)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..