TWÓJ KOKPIT
0

Darth Maul: Sith Apprentice :: Książki


Oryginalny tytuł: Darth Maul: Sith Apprentice
Autor: Jo Casey, Catherine Saunders
Zdjęcia: Lucasfilm
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Dorling Kinderslay 2012
Przekład: ---
Stron: 48
Cena: 4,99 USD
ISBN: 978-1-40537-526-9
Recenzja Lorda Sidiousa

Tym razem to już pozycja dla osób, które umieją dość dobrze czytać. Poziom 4. Niestety ma jedną podstawową wadę, nie jest to przewodnik o Maulu, tylko znów kolejne spojrzenie na „Mroczne widmo” i prequele, oraz wyciągnięcie z niego, tego co się akurat da. Czyli swoisty standard.

Zatem mamy tu opis Dooku, trochę o Jedi i ich broni, ale znajdzie się też kilka stron o Sithach, technologii i pojazdach, których używają. No i oczywiście jest i Maul, którego jak na tytułowego bohatera faktycznie jest trochę niewiele, acz da się przeżyć.

Podoba mi się, to że autorzy wychodzą poza filmy. I tak dowiadujemy się zarówno trochę o przeszłości Maula na Darthomirze, czyli ukłon w stronę Wojen klonów, ale też o zasadzie dwóch i Darthie Plagueisie, co jest ukłonem wobec starszych fanów.

Wydanie prezentuje normalny poziom produkcji DK, choć tym razem, możliwe że tylko w moim egzemplarzu, pojawiły się jakieś czerwone odpryski. Wygląda to dziwnie, ale na szczęście nie psuje ogólnego odbioru.

Na końcu jak zwykle znajduje się glosariusz.

Tym razem zawiedzeni będą ci, którzy liczyli na książeczkę poświęconą Maulowi. Niestety on jest tylko pretekstem, np. do opowiadania o bitwie o Naboo. Cóż, jak się to przeżyje, to dostajemy kolejną standardową pozycję DK.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Jakość zdjęć: 5/10
Jakość informacji: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 5 2012-04-09 21:07:26


TAGI: Catherine Saunders (3) DK Readers (52) Jo Casey (1)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..