Kolekcjonerstwo

LEGO: 10215 Obi-Wan's Jedi Starfighter Ultimate Collection Series

Nazwa: Obi-Wan's Jedi Starfighter
Nr produktu: 10215
Premiera w USA: 2010
Cena w USA: 99.99$
Premiera w Polsce: 2010?
Cena w Polsce: ?

Informacje o produkcie:
  • Wiek: od 14 lat
  • Ilość klocków: 678
  • Figurki w zestawie: brakOceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 9,33
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
maks723 10 2014-08-21 09:59:56
Dark Count 10 2013-03-02 20:58:23
DarthBane66 8 2012-08-10 19:55:03

Tagi: LEGO (213)

Komentarze (1)

Bezsprzecznie mój ulubiony zestaw, prawdziwy wirtuoz gatunku zarówno jeśli chodzi o wygląd, fukcjonalność jak i genialną konstrukcję. Jest to jeden z najtańszych i najlepszych zestawów UCS (ultimate collectors series) czyli zestawów bogatych w detale, dużych, drogich i bez figurek. Muszę przyznać, że osobiście nie przepadam za USC bo :
- są drogie
- są wielkie, i tutaj nawet nie chodzi o brak miejsca, ale z tymi rozmiarami trudno je utrzymać/a nawet wziąć nie uszkadzając
- ergo są nieporęczne
- nie są zbytnio stabilne
- są ubogie w moduły (czyli dodatkowe bajery takie jak wyrzutnie, otwierane kabiny etc)
Ten zestaw jako jedyny bodajże nie posiada żadnego z tych minusów. Nabyłem go w Niemczech w TRS, nowego za 50Euro (czyli ok 202 zł) co jak na prawie 700 części jest wyśmienitą ceną (na ebay'u znajdą się tańsze).
Jego długość to ok.50 cm i dodatkowe 22 w szerokości. Oprócz gustownej podstawki mamy pod spodem stabilny uchwyt, więc jest bardzo poręczny i zmieści się na normalnej półce.
Pozwolę sobie napomnieć o świetnej konstrucji/designie tego modelu. Jest bardzo opływowy (tzn. ma niewiele części po których widać, że są to naprawdę "klocki"), tylna częśc kadłuba składa się z licznych brył, tak samo jak spód skrzydeł, które tworzą całość. Z trudem doszukać się prostych kątów, większość powierzchni jest gładka. Na uwagę zasługuje przednia część kadłuba która jest de facto scentrowanym rzędem części które pełnią równocześnie rolę zaczepów dla dwóch rzędów klocków z każdej strony, które są przytrzymywane w POZIOMIE, i mocowań obu skrzydeł. Skonstruowanie takiego rzędu, który jest na tyle stabilny by nie ugiąć się pod ciężarem bocznych płatów i trzymać je w nieruchomej pozycji, jest inżynieryjnym dziełem sztuki. Mimo tego stopnia zaawansowania kontrukcja jest nadwyraz stabilna i ciężko ją rozbroić. Ona odpowiada za ogromne bogactwo detali. Piękna kabina pilota, boki skrzydeł, opływowe obudowy silników czy ich tylne partie i wiele innych szczegółów, których nie widać na grafikach.
Myśliwiec ma piękne, wyraźiste kolory, dużo symboli.
Co do modułów to ich też nie brakuje. I nie należą one do tych prymitywnych a la wyrzutnia rakiek napędzana siłą ludzkich palców. Mamy za to otwieraną kabinę, obrotową kopułę droida i otwierane dolne płaty skrzydeł (nie wiem po co, ale prezentują się ładnie). Może i trochę mało, ale i tak przewyższa średnią zestawów UCS, więc więcej nam raczej nie potrzeba.
Niestety nie można się było ustrzec paru minusów. Jako że dolny poziom myśliwca jest nierówny i ma liczne, bardzo nierówne kształty (i nie ma nóżek do lądowania), nie zaleca się stawiania go na jakiejkolwiek równej
powierzchni. To oznacza, że bezpieczny jest tylko na tej stylowej czarnej podstawce, no i może w naszej dłoni.
Abstrahując od tego model polecam szczerze, bo to nie jest już zabawka.
James May i jego dom byliby dumni XD

WERDYKT :

+ Pozytywna zależność jakośc/zawartość/cena
+ Poręczny, idealne wymiary
+ Stabilny
+ Dbałość o szczegóły, barwy, i realistyczną sylwetkę
+ Jak na UCS, ciekawe bajery (chociaż życzyłbym sobie tych otworów z których Obi Wan wyrzuca śmieci XD)


- Brak nóg do lądowania, jak chociażby w X-Wingu = nie można go postawić
-/+ Wzory na statku to w większości naklejki a nie nadruki. Naklejki nie są trwałe, a po UCS należy się spodziewać czegoś lepszego. Możemy za to zdecydować, czy chcemy te wzorki nakleić, czy nie.

Nota 10/10 !!!!!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.