TWÓJ KOKPIT
0

1,000 Collectibles: Memorabilia and Stories from a Galaxy Far, Far Away :: Książki

Autor: Stephen J. Sansweet i Anne Neumann
Tytuł: 1,000 Collectibles: Memorabilia and Stories from a Galaxy Far, Far Away
Wydawca: Abrams
Rok wydania: 2009
Strony: 568
Cena: 35$


Recenzja Rusisa

1000 Collectibles to kolejna książka skierowana do kolekcjonerów, którą współtworzył Stephen J. Sansweet. W odróżnieniu od poprzednich jednak jest to pozycja zdecydowanie bardziej prywatna, w której autor nie tylko skupia się na gadżetach, ale również swoich wspomnieniach z nimi związanych. 1000 Collectibles to historia tysiąca wyselekcjonowanych gadżetów z kolekcji Sansweeta, opatrzona zdjęciami każdego z nich oraz notką zawierającą dodatkowe informacje.

Książka składa się z siedmiu części. Pierwszą z nich jest piętnastostronicowy wstęp w którym mamy okazję lepiej poznać autora, dowiedzieć się nie tylko tego kim jest obecnie, ale również jak zaczęła się jego przygoda z kolekcjonerstwem, a w szczególności z kolekcjonerstwem gwiezdno-wojennym oraz jak ta droga do bycia największym kolekcjonerem Star Wars na świecie wyglądała. Nie jest to jednak notka biograficzna, informacje o autorze przeplatają się z informacjami o tym jak wygląda fenomen kolekcjonerstwa Star Wars, od czego się zaczęło i jak rynek gadżetów się rozwijał. Jest to ciekawy zbiór informacji dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej największej marki kolekcjonerskiej na świecie.

Pozostałych sześć części jest do siebie dosyć podobnych. Tytułowych tysiąc kolekcjonariów zostało podzielonych na sześć grup produktów w zależności od ich przeznaczenia i zaprezentowanych w kolejnych częściach. Każda z części rozpoczyna się własnym wstępem przybliżającym produkty jakie w niej można będzie znaleźć. W tych wstępach przeczytać możemy zarówno ciekawe historie związane z firmami, których produkty będą prezentowane – np. pokazujące początki wydawania danych linii produktowych i problemy z jakimi się borykały, jak i wspomnienia i wrażenia Sansweeta dotyczące danych produktów. Po takich kilkustronicowych wstępach do każdej części znaleźć możemy to, czym książkę reklamowano – czyli zdjęcia i opisy tysiąca gadżetów. Każde zdjęcie opatrzone jest informacją o nazwie firmy, która wyprodukowała dany gadżet, rokiem produkcji i krajem pochodzenia. Do mniej więcej 1/3 zdjęć dołączony jest dodatkowy akapit – czasem opisana w nim jest jakaś historia związana z firmą produkującą dany gadżet, czasem są to dodatkowe informacje odnośnie samego gadżetu, a czasem wspomnienia dotyczące tego jak Sansweet go nabył. To ostatnie jest jednak w mniejszości, z uwagi na co dostajemy głównie zbiór informacji i ciekawostek odnośnie producentów i kolekcjonariów Star Wars.

Książka jest bardzo dobrym zbiorem ciekawostek odnośnie producentów gadżetów Star Wars i niektórych z ich produktów i jako taka sprawdza się znakomicie. Każdy kto chciałby się w lekkiej formie dowiedzieć czegoś odnośnie tej wielkiej marki jaką jest na rynku kolekcjonariów Star Wars, a szczególnie odnośnie początków jakie stawiała na tym rynku, znajdzie w niej coś dla siebie. Mniej w niej jest informacji odnośnie nowszych produktów, ale nie zostały one całkowicie pominięte. Niemniej jednak jest to wciąż tylko dobry zbiór ciekawostek, na pewno nie można jej traktować jako kompleksowego przewodnika po kolekcjonariach Star Wars. Czytając ją, chciałoby się aby była obszerniejsza, bardziej kompleksowa i zawierała więcej informacji i historii dotyczących firm produkujących gwiezdno-wojenne gadżety, bo to co w niej najciekawsze to właśnie nie zdjęcia, które przecież znaleźć można łatwo w internecie, ale zebrane w jednym miejscu ciekawostki i historie odnośnie wydawanych produktów Star Wars.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Jakość wydania: 9/10
Jakość informacji: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Rusis 7 2012-06-09 19:07:05


TAGI: Abrams Books (33) Album (99) Steve Sansweet (5)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..