TWÓJ KOKPIT
0

Zakuty w pancerz :: Komiksy


Tytuł oryginału: Suited
Scenariusz: Rik Hoskin
Rysunki: Andres Ponce
Kolory: Digikore
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydanie polskie: Egmont 2012 w The Clone Wars #3/2012
Wydanie UK: Titan 2010 w The Clone Wars #10


Recenzja Lorda Sidiousa

Kolejna misja Anakina i Ahsoki, ale i kolejne żarty. Te komiksy stanowią kontynuacje widzenia wszechświata znaną z „Clone Wars Adventures”. Tu doskonale to widać. Misja bowiem jest tak bzdurna i nic niej nie wynika, poza tym, że daje nam pewne pole do żartu o pancerzu Anakina/Vadera. Fajne jest to, że postaci się przebierają w kupców, że Ahsoka jest de facto niewolnicą Skywalkera (który ma też pięknie przerobione nazwisko na polskobrzmiące Kwarelsky). Szkoda tylko, że kwestia niewolnictwa zostaje potraktowana jedynie jako pretekst do żartów, zwłaszcza, że na ten temat powstało w ramach TCW kilka dzieł z Niewolnikami Republiki na czele. Dobre jednak i to.

Andres Ponce przykłada się trochę bardziej do rysunków niż jego współpracownicy. Postaci są dużo lepiej narysowane, choć nie zawsze się to przekłada na ich zgodność z filmami, czy serialem. Ahsoka sprawia wrażenie filigranowej heroiny, a nie dziewczynki. Komiks za to jak zwykle w serii bajecznie kolorowy.

Owszem humor nie musi do każdego trafiać. Zresztą sam finałowy/tytułowy żart - choć zrozumiałem zamierzenie - w sposób w jaki został przedstawiony nie przemawia do mnie. Ale taka głupawa i śmieszna zabawa, to coś co jestem w stanie kupić. I tu nie wyszło to tak źle, mimo niezbyt zgrabnego finału.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Rysunki: 5/10
Klimat: 5/10
Rozmowy: 4/10
Opis świata SW: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 5 2012-06-10 22:13:08


TAGI: Andres Ponce (4) Anna Hikiert-Bereza (148) Egmont Polska (664) Rik Hoskin (5) The Clone Wars (270) Titan Magazines/Titan Books (27)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..