TWÓJ KOKPIT
0

The Clone Wars: Misje Yody :: Książki


Oryginalny tytuł: The Clone Wars: Yoda's Missions
Autor: praca zbiorowa
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie PL: Ameet 2012
Wydanie USA: Grosset & Dunlap 209
Przekład: nie ujawniono
Stron: 16
Cena: 6,90 PLN
ISBN: 9 788325 311445
Czy jesteś gotów przejść wyjątkowo trudne szkolenie Jedi, by zostać członkiem Zakonu? Skorzystaj ze wskazówek Mistrza Yody, a Moc będzie Twoim sojusznikiem. Podejmij wyzwanie, rozwiązując niesamowite zadania, zagadki i quizy. Może uda Ci się też poznać tajemnicę pewnego Jedi…

Recenzja Lorda Sidiousa

Przed nami kolejna z książeczek wydawnictwa Ameet poświęcona „Wojnom Klonów”. Format jest nam już dobrze znany z poprzednich, naklejki – tym razem w liczbie 30 – i różne rebusy i konkursy, które mają bawić, wciągać w Gwiezdne Wojny a przy okazji uczyć.

Tym razem jednak moim zdaniem widać pewne zmęczenie materiału. Ile można robić podobne atrakcje? I ile można je kupować? Chciałoby się zatem czegoś nowego. I mam wrażenie, że z tym właśnie zmierzyli się twórcy. I ostatecznie na tym polegli (no chyba, że to kwestia tłumaczy). Chodzi o to, że część proponowanych zabaw wcale rozwijająca nie jest, powiem więcej jest żmudna i nudna. Choćby rozszyfrowanie przekazu. Mamy tablicę z literami, z których każda ma jasno oznaczone współrzędne. Poniżej zaś mamy zakodowany tekst do przetłumaczenia. Fajnie, dopóki tekst jest krótki można się w to wciągnąć. Ale nie wiem, czy dzieciakowi będzie chciało się tłumaczyć całe zdanie. Podobnie jest z zadaniami, w których z tekstu trzeba wyciągnąć ukryty wyraz, który jest podkreślony. Trochę mało edukacyjne podejście, bo bystrzejszy dzieciak odgadnie hasło nie wiedząc nawet o co chodzi. Na szczęście jest też quiz z pytaniami o Wojny Klonów, na podstawie którego układa się tajny przekaz. Tego typu zabawy podobają mi się o wiele bardziej.

Cieszę się, że Ameet znalazło swoją niszę, ale myślę, że tym razem wybierając tę pozycję dokonali złego wyboru. Z pewnością jest dużo ciekawszych, a już na pewno bardziej rozwijających.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 5/10
Jakość informacji: 4/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Krych 6 2015-02-04 18:31:41
Lord Sidious 4 2012-06-17 17:36:16
LEGOSTARWARSPL 1 2012-09-29 21:13:20


TAGI: Ameet (128) Grosset & Dunlap (40) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (1)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..