TWÓJ KOKPIT
0

Zawodowiec :: Komiksy


Tytuł oryginału: The Professional!
Scenariusz: Tom Defalco
Rysunki: Andres Ponce
Kolory: Digikore
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydanie polskie: Egmont 2012 w The Clone Wars #4/2012
Wydanie UK: Titan 2010 w The Clone Wars #12


Recenzja Lorda Sidiousa

Bardzo podobał mi się ten komiks, klimatem humorem i podejściem. To jest dokładnie to, czego oczekuję od tych komiksów z The Clone Wars, a ten to może nie majstesztyk - bo to za duże słowo - ale z pewnością pierwsza klasa.

Anakin i Ahsoka są w kolejnej, prawie absurdalnej misji. Tym razem włamują się do skarbca kasyna klanu Besadi, by wysadzić je w powietrze. Przecież Jedi nie kradną, a już na pewno nie chcą mieć nic wspólnego z brudnymi pieniędzmi. Myślę, że byłoby wiele sposobów, by inaczej przekonać Huttów aby nie współpracowali z Separatystami. No i jaki jest sens trzymania wszystkiego w jednym skarbcu? Nie ważne, nie o to chodzi w tej historyjce, to tylko podstawa do zabawy i brawury. A zabawa jest o tyle fajna, że w tym samym czasie do tegoż skarbca włamuje się złodziej Kanto Raka. No przecież Jedi nie mogą mu pozwolić kraść, a przynajmniej muszą jakoś zareagować. Całe te głupokowate podejście mi się bardzo podoba, świetnie zarysowuje schematy postaci i tym razem dobrze to wykorzystano. W dodatku podoba mi się nawiązywanie do EU, choćby takimi drobnymi sprawami. Skoro już wciągamy dzieci w Gwiezdne Wojny, to róbmy to na całego.

Na dodatek mogę tylko powiedzieć, że szczęścia podobnie jak nieszczęścia, chodzą parami. Tom Defalco przygotował świetny scenariusz, a za rysunki odpowiada Andres Ponce. O ile styl Tanyi Roberts kompletnie mi nie odpowiada, o tyle Ponce’a mogę oglądać z zadowoleniem (choć do mistrzów mu jeszcze daleko).

To chyba jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy komiks z serii. I myślę, że starsi będą się nim bawili równie dobrze, a może nawet lepiej, rozumiejąc komizm sytuacji.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Rysunki: 7/10
Klimat: 9/10
Rozmowy: 5/10
Opis świata SW: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2012-06-20 21:48:38


TAGI: Andres Ponce (4) Anna Hikiert-Bereza (148) Egmont Polska (663) The Clone Wars (270) Titan Magazines/Titan Books (27) Tom Defalco (3)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..