TWÓJ KOKPIT
0

Działa z Nar Hekka :: Komiksy


Tytuł oryginału: The Guns of Nar Hekka
Scenariusz: Robin Etherington
Rysunki: Tanya Roberts
Kolory: Digikore
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydanie polskie: Egmont 2012 w The Clone Wars #5/2012
Wydanie UK: Titan 2010 w The Clone Wars #13


Recenzja Lorda Sidiousa

Niektóre komiksy tworzy się tylko po to, by ukazać starcie. „Działa z Nar Hekky” to dokładnie taki komiks, choć wbrew temu co sugeruje tytuł, nie dostaniemy tu bitwy, a zaledwie potyczkę z dwoma rycerzami Jedi. Owszem nie byle jakimi, bowiem to Obi-Wan Kenobi i Yoda, ale reszta całkowicie odtwórcza i przewidywalna.

Tym razem dwaj rycerze Jedi trafiają na planetę Nar Hekka, gdzie przynajmniej w pokazanej części panuje straszliwa zima. Zakradają się do pałacu hutta Tagty, gdzie zamierzają prowadzić negocjację. Jak zwykle Republika potrzebuje kolejnej trasy która należy do huttów, ci zaś domagają się zapłaty. Skoro Jedi nie chcą płacić, to może zapłaci hrabia Dooku. Początek przypomina trochę pilota serialu, kiedy wszyscy udają się do Jabby by błagać go o to by ich poparł. Na szczęście tu komiks jest o wiele krótszy i pojawienie się Separatystów, choć pewnie ciekawie wpłynęłoby na fabułę, zbytnio by też ją wydłużyło. Więc kończy się tym, że Jedi muszą pokonać oprychów hutta a następnie zmierzyć się z nim samym. Oczywiście Yoda i Obi-Wan dadzą sobie radę, przy okazji świetnie się bawiąc.

Gorzej wyglądają rysunki, zwłaszcza hutta. Tanya Roberts to piąte koło u wozu w tej serii i niestety tu to widać. Choć przyznaję, że Yoda wygląda dość zabawnie. No i dodatkowo dostajemy żywiołowe kolory.

Mnie ten komiks nie przypadł do gustu, ale jego nieskomplikowana fabuła powinna spodobać się dzieciakom. Przynajmniej żywię taką nadzieję.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 4/10
Rysunki: 4/10
Klimat: 5/10
Rozmowy: 5/10
Opis świata SW: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 4 2012-07-01 22:18:38


TAGI: Anna Hikiert-Bereza (148) Egmont Polska (663) Robin Etherington (4) Tanya Roberts (8) The Clone Wars (270) Titan Magazines/Titan Books (27)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..