TWÓJ KOKPIT
0

W powietrzu :: Komiksy


Tytuł oryginału: In the Air
Scenariusz: Rik Hoskin
Rysunki: Andres Ponce
Kolory: Digikore
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydanie polskie: Egmont 2012 w The Clone Wars #5/2012
Wydanie UK: Titan 2010 w The Clone Wars #14


Recenzja Lorda Sidiousa

To kolejny ze zwariowanych komiksów z serii „The Clone Wars”. Tym razem Asajj Ventress zamierza pozbawić Republikę zasobów gazu Tibanna. Ale w pewnym momencie wszystko wymyka się całkowicie spod kontroli. Niby zadanie miało być proste, ale czy Asajj sobie z nim poradzi? No pewnie, że nie, bo akurat natknie się na Yodę i Obi-Wana...

Akurat sam sposób pokazania Asajj jako tej, której nic nie wychodzi, świetnie się tu sprawdził. Lubię taką ironię, tym większą, że te komiksy są jeszcze bardziej przerysowane niż inne dzieła spod marki TCW. Ventress nie ma prawa nic się udać, jest przecież zła. Wie to każdy czytelnik. Z drugiej strony w świecie Gwiezdnych Wojen jakoś trzyma się na swojej posadce? I w końcu Dooku zaczyna się na nią irytować, wypominając jej niekończące się porażki. To jest piękne zagranie, które bardzo mi się podobało.

Ale i tak wszystko biją robaki zwane beldonami, które wypróżniają się gazem Tibanna, który dodatkowo można popsuć... To zmienia całkowicie obraz rafinacji tego cennego zasobu w galaktyce i w pewnym sensie budzi śmiech. Choć nie jest to humor wysokich lotów.

Za stronę graficzną komiksu odpowiada Andres Ponce i w tym momencie właściwie pytania się kończą. Świetna grafika, jak na tę serię, to dodatkowy atut tego komiksu.

Do tego komiksu trzeba podejść na luzie, tylko wtedy się sprawdza. Zresztą komiksy duetu Hoskin-Ponce mnie odpowiadają. Tego właśnie oczekuję po luźnych, zabawnych opowiastkach.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Rysunki: 7/10
Klimat: 6/10
Rozmowy: 5/10
Opis świata SW: 6/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2012-07-01 22:18:49


TAGI: Andres Ponce (4) Anna Hikiert-Bereza (148) Egmont Polska (663) Rik Hoskin (5) The Clone Wars (270) Titan Magazines/Titan Books (27)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..