TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: The Phantom Menace: 3D Storybook :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars: The Phantom Menace: 3D Storybook
Autor: Pablo Hidalgo
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie USA: Scholastic 2012
Przekład: brak
Stron: 64
Cena: 9,99 USD
ISBN: 978-0545389860
Recenzja Lorda Sidiousa

Wraz z wejściem do kin „Mrocznego widma” w wersji 3D w Stanach pojawiła się też nowa adaptacja dla dzieciaków. Tym razem z jednym bajerem, a mianowicie zdjęciami 3D.

Przyznam, że jak zacząłem oglądać tę książkę, to się załamałem. Rozmazane zdjęcia (wiadomo w 3D), w 2D wyglądały nieciekawie, wręcz zniechęcająco. Tekst obok oczywiście był 2D, więc dało się to przeczytać. Do książeczki dołączono okulary 3D, które na szczęście zmieniają negatywny efekt. Dzięki nim można obejrzeć sobie każdy kadr i dostrzec w nim głębie. Faktycznie każde z dobranych zdjęć jest dopracowane pod tym względem, ale... właśnie pozostaje jedno ale. Kolory. Nie raz powtarzałem, że jedną z największych sił „Mrocznego widma” są jego barwy, w wersji książeczkowej 3D, po prostu ich nie ma. Wszystko jest niebiesko-zielone, mało ciekawe. Owszem czasem przebija się nam jakiś pojedynczy kolor, lecz całość i tak sprawia wrażenie smutnego. Obecna technologia niestety nie pozwala, przynajmniej w takiej książeczce zrobić efektu 3D, który byłby widoczny i jednocześnie nie tracił na barwie. Przez to moim zdaniem, nie udało się uzyskać zamierzonego efektu.

Można zastanawiać się jeszcze nad warstwą fabularną tej pozycji, ale ona prawie literalnie odwzorowuje film, oczywiście w pewnym uproszczeniu. Pablo niczym nie zaskakuje, choć chyba napisał to po to, by móc dodać adaptację filmu do swoich osiągnięć. Tekst ma być tylko naszym przewodnikiem po zdjęciach i tak jest.

Pozycję należy wrzucić do grupy ciekawostek, choć takich, które warto przejrzeć i potem do nich nie wracać. Jest wiele dużo ciekawszych, dziwnych książeczek, które potrafią miło zaskoczyć nawet osoby nie zainteresowane sagą. Ta niestety może znudzić nawet dzieci, zwłaszcza te, którym przejadło się już 3D.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 3/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 4/10
Jakość informacji: 3/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 3 2012-08-22 02:08:54


TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (57) Pablo Hidalgo (22) Scholastic (109)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..