TWÓJ KOKPIT
0

Celebration VI :: Fandom

Konwenty Star Wars Celebration to największe imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen, jakie kiedykolwiek były organizowane. Są to również jedyne oficjalne konwenty Star Wars, na dodatek współtworzone przez Lucasfilm. Pierwszy z nich odbył się w 1999 roku w Denver, ostatni - w tym roku w Orlando. Przez te lata konwenty gościły na trzech różnych kontynentach, gromadząc za każdym razem dziesiątki tysięcy fanów. Łącznie odbyło się osiem edycji: Celebration I-VI w Stanach Zjednoczonych, Celebration Europe w Londynie i Celebration Japan w Tokio.

Star Wars Celebration to impreza, na której każdy fan znajdzie coś dla siebie. Zarówno ten chcący na żywo zobaczyć aktorów znanych z filmów, jak i poznać ulubionych pisarzy czy rysowników. Na konwencie swoje miejsce znajdą również kolekcjonerzy, fani w strojach, budowniczy gadżetów oraz osoby chcące rozwinąć swoje zdolności manualne poprzez np. uczestniczenie w warsztatach origami. Praktycznie nie ma dziedziny powiązanej z Gwiezdnymi Wojnami, której taka impreza by nie obejmowała.

Zachęcamy do przeczytania przygotowanej specjalnie dla Was relacji z ostatniej odsłony tego konwentu – Star Wars Celebration VI, który odbył się 23-26 sierpnia 2012 roku w Orlando na Florydzie.(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


TAGI: Celebration (9) Disneyland (14) Konwent (55)
Loading..