TWÓJ KOKPIT
0

Celebration VI :: Fandom

Exhibit HallExhibit Hall to serce całego konwentu. Ogromny teren wystawowy, przez który przeszedł chyba każdy fan na imprezie. W tym roku zajmował ponad 110 tysięcy metrów kwadratowych. Exhibit Hall można by podzielić na kilka części – stoiska sklepów i producentów (tu znaleźć można wszystkich ważnych licencjobiorców Star Wars, poczynając od wydawnictw książkowych i komiksowych, poprzez figurki, klocki, aż na producentach piżam kończąc), stoiska artystów (komiksowych, kart topps, czy tworzących inne grafiki), stanowiska do tatuaży, stoiska aktorów, sekcje fanowskie, wystawy oraz konwentowy bar.

Jest to serce konwentu z uwagi na wielkość i liczbę atrakcji. To właśnie tam widać było, jak wiele osób przybyło na imprezę; od stoiska do stoiska wciąż przechodziły tysiące ludzi. Sala zapełniona była od samego otwarcia do zamknięcia imprezy. Fani specjalnie tam przychodzili zarówno przed rozpoczęciem punktów programu, jak i pomiędzy nimi – czekając na kolejne atrakcje. Na stoiskach można było obejrzeć dziesiątki tysięcy produktów związanych z Gwiezdnymi Wojnami, w tym sporą część z nich zakupić. Skrzętnie korzystali z tego nie tylko fani, ale również osoby zaproszone na imprezę – dało się spotkać buszujących między stoiskami pisarzy czy aktorów.

W sekcji poświęconej grafikom przesiadywali non stop twórcy, których prace fani mogą oglądać choćby w komiksach z serii Star Wars. Można było na spokojnie z nimi porozmawiać, pooglądać przy pracy nad kolejnymi grafikami czy zakupić jakąś ręcznie narysowaną grafikę.

Część poświęcona autografom była odseparowana od reszty. Aktorzy przesiadywali w niej w wyznaczonych godzinach. Aby dostać swój autograf, należało wcześniej zakupić bilet uprawniający do jego odebrania. Ceny i dostępność tych biletów zależały od popularności danego aktora. W przypadku większości z nich były one nielimitowane i kosztowały 20$. W przypadku jednak aktorów pokroju Marka Hamilla liczba biletów była znacząco ograniczona, a ich koszt przekraczał 100$.1 2 3 4 5 (6) 7 8 9 10 11


TAGI: Celebration (9) Disneyland (14) Konwent (55)
Loading..