TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars ABC :: Książki


Oryginalny tytuł: Star Wars ABC
Autor: nie ujawniono
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie USA: Scholastic 2010 / 2012
Przekład: brak
Stron: 26
Cena: 12,99 USD
ISBN: 978-0545227384
Recenzja Lorda Sidiousa

Czasem trudno jest zrecenzować tego typu pozycję. To książka, o ile oczywiście można użyć tego słowa, przeznaczona dla zdecydowanie najmłodszych. Jest to kolejna pozycja, która już na pierwszy rzut oka wygląda dość toporonie. Miast kartek mamy twarde kartoniki, po to by dzieciak nie zniszczył za szybko. Podobne rozwiązanie pojawiło się już w kilku pozycjach Scholastica, więc właściwie to nic nowego.

Całość wygląda dość ładnie, ale nie jest zbyt pstrokata. Wykorzystywane są jedynie zdjęcia z filmów. Jak łatwo się domyślić, tym razem prezentowany jest alfabet, oczywiście angielski. Kończy się to na tym, że dostajemy zdjęcie postaci, której czasem imię, czasem nazwisko a czasem funkcja zaczyna się na daną literkę. No i nie mogło zabraknąć literki oraz bardzo krótkiego zdania w stylu „Królowa Amidala jest ładna”. W końcu dzieciak uczy się czytać, a jak mu nie wychodzi to pewnie rzuca książką.

Chyba podstawowy minus jest taki, że fanowskich alfabetów gwiezdno-wojennych powstało już co nie miara. I niestety, oficjalny, wydany przez Scholastic wygląda dość biednie w porównaniu z tym, co wymyślili niektórzy fani. Jednak trzeba pamiętać, że ta pozycja powstała po to, by wspomóc nauczanie najmłodszych dzieci, takich dla których papier wciąż jest elementem zabawy lub czymś, co trzeba spróbować zjeść. Ta toporna książeczka powinna dużo więcej wytrzymać.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 2/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 5 2012-09-15 22:10:00


TAGI: Scholastic (109)

KOMENTARZE (1)

  • Jaro2012-09-22 17:21:48

    Lordzie, nie ma czegoś takiego jak amerykański alfabet. Jest za to angielski.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..