TWÓJ KOKPIT
0

The Clone Wars: W obronie Republiki :: Książki


Oryginalny tytuł: The Clone Wars: Activity Annual Summer Edition
Autor: praca zbiorowa
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie PL: Ameet 2012
Wydanie USA: Pedigree Books 2010
Przekład: nie ujawniono
Stron: 64
Cena: 19,90 PLN
Recenzja Lorda Sidiousa

W tym roku wydawnictwo Ameet nie przestanie nas zaskakiwać i dalej ciśnie z „Wojnami klonów”. „W obronie Republiki” to pierwszy z dwóch bardzo podobnych albumów, które w oryginale nazywają się „Activity Annual Summer Edition”. Tu już nikt nawet nie próbował wymyślać nazwy własnej dla tego czegoś, choć w Polsce podeszli do tłumaczenia dość kreatywnie. W tym przypadku nie powiem, żeby mi się to nie podobało, zwłaszcza że tytuły książeczek około-TCW i tak często są tak nijakie i oderwane od treści, że akurat ten brzmi bardzo dobrze.

Dotychczas Ameet, nie licząc oczywiście Brickmastera celował w pozycje do 10 PLN. Chcąc nie chcąc nie mogły one być zbyt duże, ani też rozwinięte. Tym razem podwyższono trochę cenę (do prawie 20 PLN), jednak i sam poziom książeczki również wzrósł. 64 strony zagadek i innych aktywności, to już coś co powinno zająć dzieciaka na trochę dłużej niż tylko godzinę. Mamy tu standardowe naklejki (ok. 60), labirynty, zagadki związane z „Wojnami klonów”, czasem też filmami. Są też profile postaci, a nawet pomysły na gry planszowe czy nauki rysowania. Naprawdę tego jest dość sporo. Na dodatek mamy jeszcze opowiadanie, będące adaptacją odcinków o bestii Zilo. Oczywiście poziom dzieciaków, więc cudów nie można się po tym spodziewać, ale mimo wszystko ten album robi wrażenie. Mnie najbardziej podobał się pomysł dodania sudoku.

Prawdę mówiąc ten album, podobnie zresztą jak i drugi analogiczny, przypadły mi do gustu dużo bardziej niż wszystkie dotychczasowe pozycje tego typu na naszym rynku. Z pewnością jest on adresowany do trochę starszych dzieci, wymaga więcej wiedzy i inteligencji. Owszem część zagadek nadal jest wyjątkowo banalna, ale znajdzie się kilka, które wymagają odrobiny pomyślunku. Jak najbardziej polecam tę pozycję, oczywiście trzeba pamiętać dla kogo jest ona przeznaczona.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2012-10-28 18:13:03
Keran 1 2013-11-19 17:34:46


TAGI: Ameet (128) Pedigree Books (2) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..