Książki

Galaktyczni bohaterowie


Oryginalny tytuł: Star Wars: Activity Annual Summer Edition
Autor: praca zbiorowa
Ilustracje: Lucasfilm
Wydanie PL: Ameet 2012
Wydanie USA: Pedigree Books 2010
Przekład: nie ujawniono
Stron: 64
Cena: 19,90 PLN
Recenzja Lorda Sidiousa

Druga obok W obronie Republiki książeczka wydana przez Ameet, którą można określić mianem tych dla trochę starszych i bardziej rozgarniętych dzieci. Historia z tytułem jest tu dokładnie identyczna jak w poprzednim albumie, więc „Galaktyczni bohaterowie” to jak najbardziej polskie dzieło, co oczywiście w tym przypadku niczemu nie wadzi.

Zawartość jest bardzo podobna do poprzedniego tomu, choć główna różnica polega na tym, że nie mamy tu żadnego opowiadania, ale za to rozbudowane zostały profile. Kolejna ważna rzecz, ten album już w całości bazuje na epizodach, a nie „Wojnach klonów”. W przypadku Ameet to kolejna próba wyjścia poza zdobyty już rynek. Jak dla mnie to dobre rozwiązanie, w końcu nie samym serialem żyje człowiek, a dzieci lepiej wciągać w klimat filmów.

W środku oczywiście mamy krzyżówki, labirynty, naklejki (ok. 40), i całą masę innych pomysłów na aktywne spędzenie czasu, włączając w to gry. Mnie oczywiście cieszy sudoku.

Poziom jest bardzo podobny do tego, co prezentują sobie „W obronie Republiki”. Jasne gdzieś tam, czasem mogą zdarzyć się pewne drobne błędy, ale myślę, że ta pozycja jest warta uwagi. Także dlatego, że jest wolna od „Wojen klonów”, więc jest szansa na wychowanie dziecka we właściwej stronie Mocy.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość ilustracji/zdjęć: 6/10
Jakość informacji: 5/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2012-10-28 18:28:49

Tagi: Ameet (126) Pedigree Books (2)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.