TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Strzeż się Sithów :: Książki

Star Wars: Strzeż się Sithów

 • Autorstwo: Shari Last
 • Ilustracje: Lucasfilm Ltd.
 • Ilustracja okładki: Lucasfilm Ltd.
 • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
 • Redakcja:
 • Oryginalny tytuł: Star Wars: Beware the Sith
 • Wydanie oryginalne: Dorling Kindersley, 20 lutego 2012
 • Wydanie polskie: Egmont Polska, 10 listopada 2012
 • Objętość (oryg/pl): 96 stron
 • Cena (oryg/pl): 12,99 USD/39,99 PLN
 • Uniwersum:
 • Rodzaj publikacji: Przewodnik / Książka dla dzieci
 • Seria powieściowa:
 • Cykl wydawniczy:
 • Projekt multimedialny:
 • Nota wydawnicza
 • Zawartość
 • Recenzje
 • Dodatkowe informacje
 • Galeria
Nota wydawnicza (Dorling Kindersley, 2012)
Who is threatening the Galaxy? What is the power of the Force? Could YOU defeat the dark side? Discover the secrets of the dark side and meet the most fearsome and powerful Sith Lords of the Star Wars universe! Part of the exciting new series for young readers, Star Wars: Beware the Sith takes a new look at the missions, plots, duels, and adventures of your favorite Star Wars villains like Darth Maul, Darth Vader, Count Dooku, and Emperor Palpatine. Learn how the Sith appear after 1,000 years of exile to fight the Jedi in order to gain power at any cost!

Dynamic images and interactive content present information thematically, bringing the galaxy alive and keeping young readers engaged for hours!


Nota wydawnicza (Egmont Polska, 2012)
"Ciemna strona Mocy to ścieżka do wielu możliwości…, które niektórzy uważają za nienaturalne."

Już samo słowo "Sithowie" budzi lęk w galaktyce. Lecz kim oni są? Jaki mają cel i do czego się mogą posunąć, by go osiągnąć? Sithowie to prastara grupa istot wrażliwych na Moc, badających jej ciemną stronę i znanych z ogromnej potęgi. Inne informacje na ich temat spowija nimb tajemnicy. Teraz po raz pierwszy możesz poznać niektóre sekrety Sithów. Ale strzeż się! Jeśli nie będziesz ostrożny, może się okazać, że nie zdołasz się oprzeć ciemnej stronie...

Poznaj najbardziej przerażających lordów Sithów w dziejach i dowiedz się wszystkiego o ich knowaniach, spiskach, broni, pojedynkach i sojusznikach.

Recenzja Lorda Sidiousa


DK znalazło swoją dojną krowę i stara się z niej wycisnąć tyle ile tyko może. Wynikiem jest kolejny album, tym razem o Sithach, będący niejako swoistą kontynuacją Tajemnic Jedi. Poziom bardzo podobny, choć znalazło się tu kilka niesamowitych ciekawostek.

Po pierwsze znajdziemy tu kilka nawiązań do EU, przede wszystkim do Dartha Bane’a i Galena Marka. To raczej jednozdaniowe wstawki informujące, że tacy osobnicy istnieli, jednak mnie się to nawet podoba, bo nie ograniczamy się tylko do filmów. Te dzieła niestety właśnie na nich bazują, zupełnie zapominając o innej historii. Ja już nie chcę książek, czy komiksów, chodzi mi choćby o popularne wśród odbiorców tych książeczek Wojny Klonów. Jednak największa ciekawostka jak dla mnie to opis gabinetu kanclerza Palpatine’a. Przyznaję, że dawno tak przy „Gwiezdnych Wojnach” nie odpadłem, trudno też szukać tak Zwężonego Wszechświata w innych dziełach. Otóż okazuje się, że Palpatine w swoim gabinecie trzymał na widocznym miejscu między innymi kadzidło z Korriban, licząc, że nikt się nie zorientuje co to jest. Są też inne dzieła i urny... z prochami Dartha Plagueisa. Faktycznie po ponownym obejrzeniu zwłaszcza „Zemsty Sithów”, część tych przedmiotów łatwo dostrzec. Na tyle, że zadaję sobie pytanie jak takie wielkie umysły Jedi jak Yoda czy Mace Windu mogły to przeoczyć. Dobra, jeden przedmiot dziwnego pochodzenia mógłby się tam pojawić, ale ich większa ilość powinna wzbudzić czyjeś zainteresowanie. Nie mówię już o podejrzeniach, ale czy to nie dziwne, że kanclerz jest kolekcjonerem dzieł sztuk związanych z Sithami? Właśnie takie kwiatki czasami dość mocno mnie zniechęcają do EU. W końcu ten album przez kogoś w Lucas Licensing został zatwierdzony, a historie przedmiotów i ich pochodzenie są już kanoniczne.

Swoją drogą skoro przy kwiatkach jesteśmy, to warto też zwrócić uwagę na polskie tłumaczenie. Odniosłem wrażenie, że dzieło było równie fascynujące dla tłumacza jak i dla mnie, w efekcie dostaliśmy kwiatki w stylu „Kto zagraża galaxy?”. Ten ostatni znalazł się na tylniej części okładki i przyznam, że mnie robawił.

DK serwuje nam kolejny raz odgrzewany kotlet. Pozycja właściwie tylko dla dzieciaków, które jeszcze nie mają za dużo podobnych rzeczy. Starszym polecam Book of Sith.
Ocena końcowa
Ogólna ocena: 5/10
Jakość zdjęć: 8/10
Jakość informacji: 5/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,29
Liczba: 7

Użytkownik Ocena Data
Adakus 6 2022-01-24 17:38:10
Michalomatek 6 2015-06-20 19:38:37
epizozeur 6 2013-11-19 08:23:09
Mister S. 5 2015-08-23 11:21:07
Lord Sidious 5 2012-12-09 16:06:57
Keran 1 2013-11-19 17:35:06
DarthRevan210 1 2013-08-21 20:18:05


TAGI: DK Publishing (Dorling Kindersley) (118) Egmont Polska / Story House Egmont (831) Jacek Drewnowski (264) Przewodnik (69) Shari Last (4)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..