Książki

Empire and Rebellion: Razor's Edge

Autor: Martha Wells
Oryginalny tytuł: Empire and Rebellion: Razor's Edge
Wydanie PL: ---
Wydanie USA: Del Rey 2013
Przekład: ---
Ilustracja na okładce: ---
Stron: ---
Cena: ---Nastały ciężkie czasy dla Sojuszu Rebeliantów. Prześladowania ze strony Imperium i kurczące się zapasy żywności opóźniają budowę nowej sekretnej bazy na Hoth. Kiedy kupcy ze Środkowych Rubieży oferują na sprzedaż niezbędne materiały księżniczka Leia Organa i Han Solo wyruszają na czele delegacji Sojuszu by negocjować warunki.

Ale kiedy zdrajcy zmuszają Rebeliantów do lotu na kontrolowane przez piratów terytorium, Leia dokonuje szokującego odkrycia: bandyci pochodzą z jej rodzinnej planety, niedawno zniszczonego przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu. Ci uchodźcy stali się piratami, którzy kradną i napadają żeby przeżyć - mają też dług wobec pirackiej armady, która chętnie sprzeda księżniczkę Imperium, jeśli oczywiście odkryje jej prawdziwą tożsamość.

Zmagając się z poczuciem winy, lojalnością i zdradą, Leia pragnie pomóc swoim krajanom, nawet kiedy wokół jej niemal zniszczonego statku zaciska się pięść Imperium. Schwytani między śmiertelnie groźnymi bandytami a brutalnymi ciemiężycielami Leia, Han, Luke, Chewbacca i gotowa na wszystko załoga muszą przechytrzyć śmierć albo przyjąć ją dla ocalenia Rebelii...Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,75
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
Dedrydus 10 2018-10-25 18:35:18
Nadiru Radena 7 2015-07-27 12:56:04
bmw830 5 2015-06-28 20:34:00
Anor 5 2014-09-02 14:30:59

Tagi: Del Rey (226) Martha Wells (2)

Komentarze (1)

Niestety pozycja bardzo przeciętna, napisana jakby na siłę z jednowymiarową fabułą, niemrawymi czarnymi charakterami, a dodatkowo z brakiem osobowości kultowych postaci SW. Czyta się tą pozycję ciężko i żmudnie. W ostatnich czasach widać zdecydowanie w EU wypadają książki z okresów i z postaciami dużo mniej wyeksploatowanymi.

Zobaczymy jak będzie z Honor among thieves

moja ocena 5/10

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.