Książki

LEGO Star Wars: Księga złoczyńców

Autor: Praca zbiorowa
Oryginalny tytuł: LEGO Star Wars: Villains Ultimate Sticker Book
Wydanie PL: Ameet 2013
Wydanie USA: DK/LEGO 2012
Przekład: Nie podano
Ilustracja na okładce: ---
Stron: 16
Cena: 13,90 PLNRecenzja Lorda Sidiousa

Albumów z naklejkami pojawiło się na naszym rynku już co najmniej kilka, jednak dzieciaki co jakiś czas dostają kolejne pozycje tego typu. Ta jest dość specyficzna, bowiem DK tym razem postawiło na współpracę z LEGO. Wszystkie naklejki bazują więc na figurkach czy budowlach, ew. pojazdach z klocków.

Sama idea albumu pozostała bez zmian, czyli mamy kilka stron ze skromnym opisem i dużo miejsca do naklejania. Wszystkie naklejki są opisane, więc nie trzeba bawić się w dopasowanie kształtów. Jak zapewnia producent, są zrobione tak, by można było je parę razy przykleić i nakleić jeszcze raz, ale tego nie próbowałem. Samych naklejek jest 250, jednak nie wszystkie znajdą swoje miejsce w książeczce. Specjalnie dodano kilka dodatkowych, by dzieciaki mogły okleić „Gwiezdnymi Wojnami” cały dom. Zabawa na całego, a co.

Choć album ten ma tytuł „Księga złoczyńców” w środku znajdziemy nie tylko tematy imperialno-separatystyczne, ale też Obi-Wana Kenobiego, Bogę, Ewoka, czy Hana Solo i księżniczkę Leię w kamuflażu. W tym zestawieniu brakuje chyba tylko Luke’a Skywalkera i Yody z tych głównych postaci. Niemniej jednak fajnie się patrzy na to tak z pewnej perspektywy, bowiem teksty nie są tu zbyt rozbudowane. Więc gdy najpierw mamy mini artykuł o wojskach (klonach i szturmowcach), a potem Rebeliantach, którzy są w lesie i chcą zniszczyć Gwiazdę Śmierci, dzieciak, który nie widział filmu mógłby uznać, że to kolejni złoczyńcy. Natomiast jak widział, to szybko się zorientuje o co chodzi, zresztą w tej pozycji na pewno tekst nie jest ważny. Ważna jest zabawa z naklejkami.

Jakość wydania jest oczywiście bardzo dobra, zdjęcia figurek LEGO są w wyśmienitej jakości, żadnego niepotrzebnego ziarna. No i sam dobór postaci, figurki pochodzą z różnych zestawów, nie tylko tych opartych na filmach, są też „Wojny klonów” czy „The Force Unleashed”.

Ogólnie pozycja bardzo dobrze wydana, a sam fakt niektórych złoczyńców uważam za dodatkowy plus. Mnie to rozbawiło.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość wydania: 10/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2013-11-02 18:13:42

Tagi: Ameet (126) DK Publishing (Dorling Kindersley) (103) LEGO (213) Ultimate Sticker Book (6)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.