TWÓJ KOKPIT
0

The Clone Wars: The Smuggler's Code :: Komiksy


Tytuł oryginału: The Clone Wars: The Smuggler's Code
Scenariusz: Justin Aclin
Rysunki: Eduardo Ferrara
Kolory: Michael Atiyeho
Okładki: Bengal
Litery: Michael Heisler
Tłumaczenie: brak
Wydanie USA zbiorcze: Dark Horse Comics 2014
Wydanie PL: brak


Recenzja Lorda Sidiousa

Dark Horse w swoich kwartalnikach bardzo często stara się opowiadać różne historyjki, które czasem są zabawne, śmieszne, czasem absurdalne, a czasem mają prosty morał. Ani fabuła, ani nawet wszechświat, czy nawet Wojny klonów nie są jakoś specjalnie istotne. Liczy się zabawa, zgodnie z zasadami Cecila B. DeMille’a, czyli przez większość komiksu hulanka, a pod koniec pouczenie. „The Smuggler’s Code” idealnie wpisuje się właśnie w ten typ opowieści.

Anakin, Ahsoka i Obi-Wan na wakacjach. Tak, na wakacjach. Wojna pustoszy galaktykę, ale trójka przyjaciół wygrzewa się na plażach planety Wielu, siedzi w kurorcie i odpoczywa. Anakin i Ahsoka nie mogą się za bardzo z tym pogodzić, ale Obi-Wan jest zadowolony. Każdemu należy się chwila wytchnienia. Tyle, że nagle Kenobi dostrzega przestępcę, którego przysiągł kilkanaście lat temu samodzielnie doprowadzić przed sąd. Kluczem jest tu słowo samodzielnie. Obi-Wan zostawia wszystko i wpada w nieliche kłopoty, które zupełnie nie mają żadnego powiązania z toczącą się wojną, no i zdany jest na łaskę i niełaskę przemytnika Rooka Pryce’a. Z całego tego ambarasu Obi-Wan będzie musiał wyciągnąć wnioski i nauczyć się jednej, istotnej rzeczy.

Poziomem abstrakcji ten komiks przypomina mi najbardziej Appetite for Adventure. Wojna nie wygląda tu strasznie, jest raczej tylko pretekstem, który tak prawdę mówiąc ogranicza, więc jest ona marginalizowana. Komiksowi bardzo pomagają stylizowane rysunki, może nie są jakoś szczególnie ładne, ale miejscami są wręcz przerysowane i karykaturalne, to zdecydowanie upewnia czytelnika jak odbierać cała historyjkę.

Pretensjonalna, śmieszna opowiastka, którą można się rozerwać, która ma morał, a Wojny w niej nie mają żadnego znaczenia. Dobra dla dzieci, ale pewnie i dla trochę starszych.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Rysunki: 7/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 4/10
Opis Świata SW: 4/10OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 4,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2014-07-19 14:07:50
Nestor 5 2014-07-22 13:20:43
lujek123 1 2014-08-04 12:37:02


TAGI: Dark Horse Comics (578) Dave Wilkins (5) Digest (5) Eduardo Ferrara (1) Justin Aclin (2) Michael Atiyeh (55) The Clone Wars (270)

KOMENTARZE (1)

  • Nestor2014-07-22 13:21:15

    Przez beznadziejne rysunki ciężko było przez to przebrnąć. Fabularnie komiks prezentuje się dosyć dobrze.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..