TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars CCG - zasady po polsku :: Karcianki

Na podstawie instrukcji do The Empire Strikes Back Introductory Set

Podstawy
Jeżeli kochałeś Gwiezdne Wojny, kiedy widziałeś je na dużym ekranie nie rozczarujesz się również przygodami dziejącymi się w dalekiej galaktyce, bardzo daleko od twojego własnego domu. W Kolekcjonerskiej Grze Karcianej gracze toczą walki kontrolując jedną z dwóch mocy jasnej lub ciemnej strony. Przeciwnicy stosują swoje zdolności i zręczność, by manipulować mocą wybierając lokacje, postacie, bronie i inne karty, które pozwolą przetestować granice ich talentu i szczęścia.
Jak to działa? To proste. Jeden gracz reprezentuje jasną stronę, drugi ciemną. Talia 60 kart reprezentuje ilość mocy życiowej dostępnej dla gracza podczas przebiegu gry. Założeniem przy projekcie gry było, żeby karty stawały się naturalnym licznikiem. Nie potrzebne są znaczniki, ani żetony. Cel gry? Bądź pierwszym graczem, który wyczerpie moc przeciwnika (kiedy nie ma już on żadnych kart w talii) i wtedy wygrałeś. Ok, może to jest trochę bardziej skomplikowane niż ten opis. Ale z minimalnym wysiłkiem możesz opanować podstawy, może nawet szybciej niż rycerz Jedi.
Są duże różnice pomiędzy kartami jasnej i ciemnej strony. Ciemna strona reprezentowana przez Imperium Galaktyczne, jest stroną mocy bardziej zaawansowaną technicznie, lepiej wyposażona i silniejszym agresorem. Jako kontrast z jej prostym wyglądem, jasna strona, reprezentowana przez Sojusz Rebelii ma trochę zaskakującej przewagi. Używając potęgę mocy, jest w stanie wykorzystać swoje zdolności obronne, maksymalizować możliwość odrodzenia się i osiągają poczucie honoru, które wyróżnia ją od ich lśniących przeciwników.
Bogate wizualnie karty, tworzą unikalne panoramy podczas trwania gry. Wszystkie bitwy i spotkania dzieją się w scenach zaczerpniętych ze świata Gwiezdnych Wojen. Jeżeli jesteś zapalonym fanem, odkryjesz, że dodano wiele nowych, interesujących elementów. Decipher Inc. i Lucasfilm Ltd. Włączyli informacje o postaciach drugoplanowych i innych detalach, które nie zostały nazwane w filmie. Na przykład dziwne istoty, które na krótko pokazały się w zakamarkach Kantyny teraz posiadają imiona i biografie zatwierdzone oficjalnie przez Lucasfilm Ltd. Więc poczytaj sobie. Przygotuj się do podróży w całkowicie nową przygodę, gdzie moc będzie z Tobą.(1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


TAGI: SW CCG (39)
Loading..