TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Clone Wars :: Wojny Klonów

Streszczenie odcinków 11-20


Odcinek 11
Anakin wciąż ściga Mroczną Jedi Asajj Ventress, wbrew stanowczym zakazom Obi-Wana. Podczas zaciętej walki powietrznej podąża jej śladem na Yavin 4. Obi-Wan Kenobi, pełniący funkcję generała Armii Republiki, wysyła pluton Szturmowców ARC, którzy mają bronić Padawana.

Odcinek 12
Jedi Mace Windu dowodzi swoimi oddziałami w zaciętej bitwie na równinnej planecie Dantooine. Armia Droidów odpiera ofensywę Armii Republiki za pomocą ogromnego statku, który uwalnia falę sejsmiczną, siejąc spustoszenie wśród oddziałów Klonów. Mace Windu zostaje sam, pozbawiony miecza świetlnego, otoczony przez olbrzymią Armię Droidów.

Odcinek 13
Mace Windu kontynuuje samotną walkę na planecie Dantooine. W obliczu ataku potężnych sił wroga, nieuzbrojony Jedi musi użyć Mocy, aby pokrzyżować plany Armii Droidów.

Odcinek 14
Na pokrytej lodem planecie Ilum przypominające kameleony Droidy umieszczają materiały wybuchowe w świętych jaskiniach lodowych Jedi. Jaskinie te są źródłem kryształów, którym miecze świetlne Jedi zawdzięczają swą moc. Jedi Luminara Unduli i Barris Offee znajdują się na Ilum, biorąc udział w zawziętej walce, zostają jednak uwięzione w wyniku eksplozji. Gdy przebywający na statku Padmy Yoda wyczuwa, że obie Jedi są w tarapatach, postanawia pospieszyć im z pomocą.

Odcinek 15
Kapitan Typho, szef ochrony Padme, uważa, że wyprawa na Ilum jest zbyt niebezpieczna. Próbuje przekonać o tym Yodę, jednak wiekowy Mistrz Jedi chce za wszelką cenę uratować Luminarę Unduli i Barris Offee. Gdy tylko statek ląduje na Ilum, Yoda samotnie wyrusza w zaśnieżoną drogę. Aby wejść do świętej pieczary musi najpierw pokonać batalion Droidów.

Odcinek 16
Padme niepokoi się losem Yody, opuszcza więc statek i wraz z C-3PO i R2-D2 przemierza lodowatą Ilum, by odnaleźć Mistrza. W pobliżu jaskini wdają się w walkę z Droidami. Wewnątrz pieczary Yoda usiłuje uwolnić Jedi. W drodze powrotnej na statek Padme cała załoga zmuszona jest stawić czoła siłom wroga.

Odcinek 17
Po przybyciu na Yavin 4, Anakinowi udaje się osaczyć swą niedoszłą zabójczynię, Asajj Ventress. Dopiero teraz dwójka świetnie wyszkolonych wojowników rozpoczyna prawdziwą walkę.

Odcinek 18
Anakin i Asajj kontynuują swój pojedynek na Yavin 4. Ventress, doświadczona wojowniczka, posługująca się jednocześnie dwoma mieczami świetlnymi, okazuje się dla młodego Jedi nie lada wyzwaniem.

Odcinek 19
Pojedynek Asajj i Anakina staje się coraz bardziej zawzięty. Rozwścieczony Anakin bezlitośnie atakuje Mroczną Jedi, sojuszniczkę Hrabiego Dooku. Umiejętna wojowniczka zna jednak kilka swoich sztuczek, które sprawiają Anakinowi niemały problem.

Odcinek 20
Obi-Wan Kenobi cieszy się zwycięstwem na Muunilinst, a Armia Republiki bierze w niewolę wielu wrogów. Gdy Anakin powraca z Yavin 4, Mistrz Jedi karci podopiecznego za złamanie rozkazu. Mimo to jest pełen podziwu dla odwagi Anakina. W tym samym czasie na odległej planecie grupa rycerzy Jedi musi zmierzyć się z potężnym i tajemniczym wrogiem.


GWIEZDNE WOJNY: CLONE WARS POWRACAJĄ,
BY OBWIEŚCIĆ “POCZĄTEK KOŃCA”

Warszawa: 13/04/2005r.: Gwiezdne Wojny: Clone Wars: Seria II składa się z pięciu fantastycznych, 12-minutowych odcinków, które będą pokazywane na Cartoon Network od poniedziałku, 25 kwietnia, jako zapowiedź najnowszego filmu fabularnego Gwiezdne Wojny: Część III –, który w maju wchodzi na ekrany kin.

Odcinki 21-25 można oglądać na antenie Cartoon Network od poniedziałku, 25 kwietnia, do piątku, 29 kwietnia, o godz. 19:00. W sobotę, 30 kwietnia o godz. 10:00 ponownie pokażemy wszystkie pięć odcinków.

Gwiezdne Wojny: Clone Wars: Seria II kontynuuje opowieść od ostatniej sceny filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów, ukazując początek wojen klonów, wielkiej wojny domowej, w której dawna Republika staje do walki z potężnym ruchem separatystycznym, dowodzonym przez moce zła.

Mini-serial, nagrodzony w 2004 r. Emmy Award w kategorii Najlepszy (ponadgodzinny) program animowany produkuje i reżyseruje Genndy Tartakovsky, twórca przebojowych kreskówek Cartoon Network: Samurai Jack i Laboratorium Dextera.

Tartakovsky: - Praca nad Gwiezdnymi Wojnami była niezwykłym doświadczeniem. Już od dziecka odgrywałem w wyobraźni niektóre scenariusze, realizacja filmu jest więc dla mnie spełnieniem marzeń. Projekt ten uważam za wielkie i cenne wyzwanie i mam nadzieję, że wyniki naszej pracy spodobają się widzom na całym świecie.

W nowej serii oddział rycerzy Jedi zostaje zdziesiątkowany przez pozornie niezniszczalnego nowego wroga, generała Grievousa. Jedi zmuszeni są zmienić swą strategię, aby móc pokonać wroga i utrzymać Separatystów na pozycji obronnej. Joda uważa, że Anakin powinien awansować z ucznia Obi-Wana na rycerza Jedi, ostrzega jednak, że ostateczna próba ma dopiero nadejść. Gdy w samym środku wojennej zawieruchy Obi-Wan i Anakin wiodą siły Republiki przeciw powstańczym oddziałom, przywódca Separatystów Darth Sidious planuje atak na kluczową planetę Coruscant. Anakin i Obi-Wan zostają wysłani na odległą planetę Koobi, gdzie podobno działa ugrupowanie separatystyczne. W tym samym czasie Mace Windu wraz z Jodą dowodzą obroną Coruscant, starając się chronić Kanclerza Palpatine przed generałem Grievousem i jego mrocznymi siłami.

Helen Lucy, szefowa marketingu i dyrektor kanału Cartoon Network: - To wspaniałe, że Lucasfilm powierzył nam produkcję kolejnej serii Clone Wars, tym bardziej, że Gwiezdne Wojny należą do najpopularniejszych i najbardziej udanych wytworów kultury rozrywkowej na świecie. Genndy wciąż pracuje nad dalszym rozwojem fabuły i mamy nadzieję, że nowa seria sprawi naszym widzom jeszcze większą radość, ujawniając nowe szczegóły na temat wojen klonów, a jednocześnie zachęci do oglądania Gwiezdnych Wojen: Części III w kinach. Jesteśmy przekonani, że kreskówka stanie się pozycją obowiązkową nie tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen, ale również dla wszystkich miłośników animacji.

Odcinki 1-10 można było obejrzeć na antenie Cartoon Network w listopadzie 2003r., natomiast odcinki 11-20 pojawiły się w marcu 2004 r. Obie części serialu zdobyły uznanie światowej krytyki.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 (10)


TAGI: Cartoon Network (6) Clone Wars (63)
Loading..