TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Clone Wars :: Wojny KlonówOpowiadanie historiiObok powracających postaci, jak Obi-wan, Anakin czy Yoda, „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” ukażą wiele nowych postaci, projektów czy sprzętu, które Tartakovsky i jego ekipa opracowali z ochotą. „Mieliśmy dużo zabawy z nowymi szturmowcami ARC, którzy są elitarną jednostką szturmowców klonów. Są o wiele fajniejsi.” – mówi. „Jest jeszcze nowa wojowniczka, której statek zaprojektwoał Paul Rudish, i który zatwierdzono i jest wspaniały.”

Tą tajemniczą wojowniczką jest Asajj Ventress, zabójcza Mroczna Jedi, uzbrojona w dwa miecze świetlne, które podobnie jak jej mentora, mają zakrzywione rękojeście. „Cała historia Ventress została napisana przez ludzi z Lucasfilm i Dark Horse Comics, ale jej rola w serialu jest raczej w stylu Jango Fetta, hrabia Dooku ją wynajął. Zostaje wysłana by zabić Anakina. Jest wspaniałą, łysą laską, i jest przy tym potężna, i razem z Anakinem stoczy wspaniałą, zaciekłą i twardą walkę” – mówi Tartakovsky.

„Tworząc Ventress bazowaliśmy na szkicach z Epizodu II, ponieważ ona została przewidziana do filmu, lecz nigdy nie wykorzystana. Pojawia się w Albumie z Ataku Klonów. Paul trochę ją poprawił, a potem bawiliśmy się nią trochę, ponieważ niechcieliśmy dokładnie kopiować. Chcieliśmy jej nadać nasz indywidualny charakter. Tego oczekiwał od nas także Lucasfilm.”

W serialu pojawia się też nowy, budzący lęk łowca nagród – Durge. „Durge ma niezwykłe zdolności. Jeśli go przetniesz, to on potrafi się połączyć na nowo. Postanowiliśmy by, zmierzył się z Obi-wanem. On jeździ na śmigaczu, trzymając lancę, więc zastanawialiśmy się nad tym, by umieścić kilku rycerzy Jedi, na podobnych śmigaczach” – śmieje się Tartakovsky.

Casting głosów jest już zakończony, a większości postaci głosów udzielą aktorzy, zatwierdzeni i niejednokrotnie podkładający swe głosy w grach LucasArts. Ponadto Tartakovsky dostał też muzykę, która będzie ilustrować serial, na wiele miesięcy wcześniej. Oszczędziło mu to problemów, jakie przynosi brak muzyki, i to nie w finalnej wersji, ale w czasie rozwijania wizji, kiedy ze ścieżki dźwiękowej czerpie się inspirację.

„Zawsze staram się mysleć muzycznie, ponieważ muzyka to najbardziej naturalny z otaczających nas rytmów: jeśli brzmi świetnie, to brzmi świetnie. A jeśli nie, to od razu się to wyczuwa.” – wyjaśnia. „W większości przypadków w „Wojach Klonów” używamy tej samej muzyki co w Epizodzie II. Dla późniejszych odcinków, z których w jednym będzie bitwa w dżungli, dodamy kilka nowych elementów perkusyjnych, aby muzyka była bardziej egzotyczna. To będzie trochę jak „Gwiezdne Wojny”, ale będzie mieć coś wyjątkowego, własnego, w końcu to animacja. Ale nadal chcemy pozostać wierni wszechświatowi, w którym zaistnieliśmy.”

Tą częścią historii, która doskonale wpasowuje się w preferencje Tartakovsky’ego jest Kodeks Jedi i poczucie honoru, tych wojowników. „Są to pewne podobieństwa do Samurajów, czyli tych samych rzeczy, które fascynują mnie od dzieciństwa. Bez wątpienia jest tu honor i zrozumienie władzy, jaką posiadają. Chcieliśmy to dołączyć do odcinków. Zależało nam, na uniknięciu tworzenia tylko trzyminutowych sekwencji akcji. Staraliśmy się dołączyć tyle z postaci, ile można było. Będzie i wrzało pomiędzy Obi-wanem i Anakine, ale będzie i pokrywający wszystko spisek Palpatine’a. Wszystkie te elementy znajdą się w serialu, nawet jeśli przez drobną chwilę, to na pewno je poczujecie.”

Być może największym wyzwaniem dla samej opowieści będzie czas odcinka. Wielu pamięta, wspaniałe i klimatyczne sceny z „Samuraja Jacka”, ale czy można osiągnąć coś takiego w ciągu trzech minut? „Właściwie to stworzyłem sobie trzy minutowy klip „Samuraja Jacka”, tylko po to by sprawdzić, czy jesteśmy w stanie coś podobnego zrobić.” wyjawia Tartakovsky – „Można zrobić dużo. Zdecydowaliśmy się opowiadać jedną lub dwie główne rzeczy, w ciągu każdych trzech minut. Więc nie będzie tak, że będziemy mieć piętnaście różnych pomysłów zmiksowanych razem. To będą dwie lub trzy rzeczy połączone razem, nadal bardzo epickie i trzymające się kupy, a na dodatek mieszczące się w wyznaczonym czasie. Jak oglądasz trzy minuty to i tak zawsze zapamiętujesz dwa, trzy lub pięć ujęć, a potem mówisz „To było wspałanie””.1 2 3 (4) 5 6 7 8 9 10


TAGI: Cartoon Network (6) Clone Wars (63)
Loading..