TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Clone Wars :: Wojny Klonów

Gwiezdne wojny: Clone Wars w Cartoon Network

Animowany serial pojawi się na antenie Cartoon Network już 10 listopada 2003r.Warszawa, 05/09/2003r. - Cartoon Network zaprezentuje 20 odcinków Gwiezdnych wojen w wersji animowanej. Pierwszych 10 pojawi się w listopadzie 2003r, natomiast 10 kolejnych zadebiutuje wiosną 2004r. Nowa animacja będzie emitowana od poniedziałku 10 listopada o godz. 20:00, tuż przed nowymi odcinkami innych seriali. Każdy z trwających od dwóch do trzech minut odcinków będzie prezentowany wyłącznie w Cartoon Network. Clone Wars realizowane są w studiach Cartoon Network przez zespół, na którego czele stoi Genndy Tartakovsky, twórca kreskówek: Samurai Jack i Laboratorium Dextera

Gwiezdne wojny: Clone Wars to kontynuacja filmu fabularnego Gwiezdne wojny: część II-Atak klonów. Akcja rozpoczyna się w czasie wybuchu wojny domowej, w której Republika staje do walki z buntownikami, dowodzonymi przez siły zła. Clone Wars to opowieść o Rycerzach Jedi i Armii Republiki walczącej przeciw rozlicznym i bezwzględnym przeciwnikom, rozrzuconym po całej galaktyce. Nowi bohaterowie, imponujące bitwy i zawiłe historie nadadzą sadze Gwiezdnych wojen nowy, ekscytujący wymiar. Anakin Skywalker, Mace Windu i Obi-Wan Kenobi należą do najpopularniejszych postaci, jakie pojawią się w formie animowanej w pierwszych 10 odcinkach Clone Wars. Kit Fisto - Jedi, który dowodzi specjalnym, oddziałem Klonów, przeprowadza atak na wodną planetę Mon Calamari. Hrabia Dooku, przywódca Buntowników, pojawia się w towarzystwie bezwzględnej wojowniczki, wyszkolonej w walkach Sith. Akcja Gwiezdne wojny: Clone Wars rozgrywa się na planetach, takich jak: Coruscant, Muunilist, Mon Calamari i Rattatak.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy pracować z Lucasfilm nad realizacją animowanej opowieści, która wzbogaci jedną z najpopularniejszych na świecie serii mówi Sam Register, senior vice president of development Cartoon Network. Nasz kreatywny zespół pracuje z Lucasfilm nad wspólną produkcją Clone Wars - mamy nadzieję, że końcowy efekt prac zachwyci nawet najbardziej wybrednych fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie. Genndy Tartakovsky oraz zespół Cartoon Network są najlepsi w swojej branży twierdzi Howard Roffman, prezes Lucas Licensing. Ich praca nad serią Samurai Jack dowodzi, że potrafią przedstawić opowieść w sposób wyjątkowy, poświęcając wystarczającą ilość uwagi zarówno dramatycznym scenom walki, jak i samym bohaterom.

Lucasfilm Ltd. jest jedną z wiodących na świecie, niezależnych firm zajmujących się branżą filmową i rozrywkową. Działalność Lucasfilm obejmuje między innymi produkcję filmową i telewizyjną oraz dystrybucję George’a Lucasa. Filmy pełnometrażowe Lucasfilm zdobyły 19 Oscarów i 52 nominacje do Nagród Akademii, natomiast projekty telewizyjne wytwórni otrzymały 12 nagród Emmy. Do grupy spółek Lucas należą również: LucasArts Entertainment Company LLC, Lucas Digital Ltd. LLC, Lucas Licensing Ltd. oraz Lucas Online.

***

Cartoon Network jest dystrybuowany przez Turner Broadcasting System Europe, część koncernu AOL Time Warner Company. Program ten, to najpopularniejszy kanał dziecięcy, prezentujący kreskówki znane i oglądane przez całe rodziny w większości państw na świecie. Cartoon Network dostępny jest w 30 milionach gospodarstw domowych i 11 wersjach językowych w Europie oraz w 145 krajach świata. Do najbardziej lubianych przez dzieci i młodzież filmów animowanych należą: Flintstonowie, Tom i Jerry, Scooby Doo i wiele innych, takich jak: Laboratorium Dextera, Johnny Bravo, Cubix czy Samurai Jack.


1 2 3 4 5 (6) 7 8 9 10


TAGI: Cartoon Network (6) Clone Wars (63)
Loading..