TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Clone Wars :: Wojny Klonów


Star Wars: Clone Wars

wkrótce na Cartoon Network

NOWY, NADZWYCZAJNY SERIAL NA WYJĄTKOWYM KANALE

Star Wars: Clone Wars, animowany “epicki mini-serial” w 10 odcinkach pojawi się tylko na Cartoon Network w poniedziałek, 10 listopada 2003 roku, a kolejnych 10 odcinków zobaczymy wiosną 2004r.

Składająca się w sumie z 20 krótkich odcinków animowana saga podejmuje opowieść w miejscu, w którym kończy się akcja filmu fabularnego Gwiezdne Wojny: Część II Atak Klonów – ukazuje więc początek Wojen Klonów, burzliwej wojny domowej, w której stara Republika staje do walki z potężnym ruchem separatystycznym, dowodzonym przez siły zła. Odcinki serii będą pokazywane od poniedziałku, 10 listopada, w bloku kreskówek Toonami wyłącznie na Cartoon Network.

Star Wars: Clone Wars powstały w wyniku współpracy między Lucasfilm a zespołem studiów Cartoon Network, na którego czele stanął Genndy Tartakovsky, twórca kreskówek: Samurai Jack i Laboratorium Dextera.

Star Wars: Clone Wars wzbogacają historię Gwiezdnych Wojen o nowe postacie, bitwy i wątki, odkrywając kolejne szczegóły legendarnej opowieści. Animowany serial ukazuje, jak waleczni Rycerze Jedi wiodą Armię Republiki przeciw rozlicznym i bezwzględnym, rozrzuconym po całej galaktyce przeciwnikom. Nowi bohaterowie, imponujące bitwy i zawiłe historie z pewnością nadadzą opowieści o Gwiezdnych Wojnach nowy, ekscytujący wymiar.

Anakin Skywalker, Mace Windu i Obi-Wan Kenobi należą do najpopularniejszych postaci, jakie pojawią się w formie animowanej w pierwszych 10 odcinkach Star Wars: Clone Wars. Kit Fisto - Jedi, który dowodzi specjalnym, wodnym oddziałem Klonów, przeprowadza wodno-lądowy atak na wodną planetę Mon Calamari, a Hrabia Dooku, przywódca ruchu Separatystów, pojawia się w towarzystwie bezwzględnej wojowniczki, wyszkolonej w walkach Sith. Akcja Star Wars: Clone Wars rozgrywa się na planetach, takich jak: Coruscant, Muunilist, Mon Calamari i Rattatak.

“To dla nas prawdziwa frajda, jak i ogromny zaszczyt, że możemy wspólnie z Lucasfilm tworzyć animowany serial na podstawie najpopularniejszej i najbardziej wpływowej serii filmowej na świecie” mówi Finn Arnesen, szef produkcji programowej w Cartoon Network International. “Zespół kreatywny Cartoon Network pracuje ramię w ramię z Lucasfilm, dążąc do tego, by wspólna wizja Clone Wars zachwyciła fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie.”

Lucasfilm Ltd. jest jedną z wiodących na świecie, niezależnych spółek zajmujących się branżą filmową i rozrywkową. Działalność Lucasfilm obejmuje między innymi filmową i telewizyjną produkcję oraz dystrybucję George’a Lucasa. Filmy pełnometrażowe Lucasfilm zdobyły 19 Oscarów i 52 nominacje do Nagród Akademii, natomiast projekty telewizyjne wytwórni otrzymały 12 nagród Emmy. Do grupy spółek Lucas należą również: LucasArts Entertainment Company LLC, Lucas Digital Ltd. LLC, Lucas Licensing Ltd. oraz Lucas Online.

Cartoon Network, nadający 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, kanał filmów animowanych dostępny jest w jedenastu językach u lokalnych operatorów cyfrowej i analogowej telewizji satelitarnej, kablowej oraz cyfrowej telewizji naziemnej w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jest najszerzej dystrybuowanym, najpopularniejszym w Europie i na Bliskim Wschodzie kanałem dla dzieci. Cartoon Network i Boomerang należą do Turner Broadcasting System Europe Limited, będącego częścią spółki AOL Time Warner.


1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 10


TAGI: Cartoon Network (6) Clone Wars (63)
Loading..