TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars: Clone Wars :: Wojny Klonów


O twórcy...Genndy Tartakovsky wstaje rano około 7, a potem je śniadanie i bawi się trochę ze swoim synkiem. Następnie jedzie do pracy, by opowiadać historię Samuraja Jacka i ... rycerzy Jedi. Osławiony twórca „Labolatorium Dextera” właśnie rozpoczął swą przygodę z bogatym światem Gwiezdnych Wojen. Serial „Clone Wars” ma się pojawić w amerykańskim Cartoon Network jesienią.

Tartakovsky mówi, że Wojny Klonów wpisały się doskonale w jego dzień pracy. Prace nad Samurajem Jackiem dobiegają ku końcowi, ostatnie storyboardy stworzono w grudniu, teraz trwa postprodukcja, która jeszcze trochę potrwa. A czas coraz bardziej przejmują Gwiezdne Wojny, nad którymi prace powinny się zakończyć do końca lata.

Genndy stwierdził, że większość ludzi, którzy pracowali nad Samurajem, będą robić Wojny Klonów. To bardzo mała ekipa, ponieważ chciałem mieć więcej osobistego wkładu, dlatego nie mogło pracować nad tym zbyt dużo ludzi – twierdzi Tartakovsky. Paul Rudish, dyrektor artystyczny tworzy główne koncepcje i wystrój. Dave Dunnet jest odpowiedzialny za całą wizję tła, które namaluje weteran Samuraja - Scott Wills, tym razem jednak będzie on malował wszystko. W większości to ta sama ekipa, ale do Wojen Klonów dołączył Michel Gagne z Oregonu, który zaprojektuje efekty, a także zanimuje część z nich. Tartakowsky zapowiada, że będą stylizowane i specyficzne.

Genndy Tartakovsky urodził się w Moskwie, ale jego rodzina przeprowadziła się do Stanów roku 1977, czyli tym samym, w którym weszła do kin ANH. Ganndy przyznał się, że nie miał okazji obejrzeć filmu wtedy. Nadrobił to rok później. I zakochał się w nim. „Kiedy byłem dzieckiem, kochałem komiksy, kreskówki i pełne akcji filmy o samurajach. Gwiezdne Wojny miały to wszystko, wspaniałe bitwy, wspaniałe postaci, klasyczne mity o bohaterach – to mnie właśnie pociągało, cała mitologia tego.” – mówi autor.

Tartakovsky stwierdził, też że kiedy był młody rysowanie Gwiezdnych Wojen wydawało mu się nieosiągalne, koncentrował się wiec nad rysunkami Scooby Doo. Ale za to Paul Rudish, rysuje droidy od 12 roku życia!
1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10


TAGI: Cartoon Network (6) Clone Wars (63)
Loading..