Fandom

ComicsWars - relacja

W sobotę szóstego grudnia odbyła się impreza pt. ComicWars. Fani trzech różnych uniwersów komiksowo-filmowych spotkali się w bibliotece akademickiej w Poznaniu, by zadecydować która franczyzna jest najlepszą.

Impreza trwała od dziesiątej rano do wieczora i skończyła się około dwudziestej. Bibliotekę w tym czasie odwiedziło wielu fanów komiksów, mimo że z rana budynek wydawał się świecić pustkami. Później jednak ciężko było przecisnąć się przez tłumy zwiedzające bibliotekę.
Pośród atrakcji trzeba wymienić wystawę różnorodnych postaci z uniwersum Marvela i DC, rzadkie kolekcje Star Wars, pośród których znalazły się rzadkie figurki i plakaty, oraz wystawa strojów Star Wars. Dzień uprzyjemniali przebierańcy. Pośród wielu postaci można było znaleźć Zimowego Żołnierza, Deadpoola, Catwoman, czy Harley Quinn. Oczywiście standardowo dla takich imprez nie zabrakło wszelkiej maści szturmowców i Dartha Vadera.

Fani Star Wars, w tym spora reprezentacja redaktorów Bastionu, przygotowali prelekcje. Mogliśmy posłuchać o równowadze w Mocy, pomysłach na przyszłość komiksów Marvela czy też podyskutować o nowych filmach. Większość z prezentacji była niezwykle ciekawa i warto było na nie zajrzeć.
ComicWars pozwoliło też uzupełnić swoje kolekcje komiksowe w bardzo przystępnych cenach. Największym stoiskiem, które też było najbardziej oblegane mogło pochwalić się Multiversum, gdzie każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Impreza była niezwykle udana, najbardziej cieszyłem się z komiksów które udało mi się dostać. Liczę na kolejną edycję. Może tym razem uda się zorganizować ją trochę dłuższą niż jeden dzień.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Imperium Mocy.
Część 1
Część 2


Tagi: ComicsWars (1) Poznań (41) Relacja (301)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.