Różne

Star Wars: Rebelianci #2/2015

Wydanie PL: Egmont 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cena: 9,99 PLN
Stron: 30

Recenzja ShaakTi1138

Drugi numer magazynu "Rebelianci" wypada, co mnie nawet specjalnie nie zdziwiło, o stopień lepiej niż poprzedni.

Zacznijmy od tego, że obecne w magazynie łamigłówki mają tym razem mniej matematyczny, a bardziej logiczny charakter, co mnie osobiście bardziej odpowiada. Miło też widzieć, że tym razem wśród łamigłówek znalazło się miejsce na prostą grę z użyciem kości. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju: w zadaniu dotyczącym znalezienia właściwego rebelianta na podstawie opisu autorzy ewidentnie popełnili błąd (opis nie pasuje do żadnego), a nie ma odpowiedzi na ostatniej stronie. Pomyłka wydawcy?

Komiks pod tytułem "Lekcja cierpliwości" też wypada lepiej, choć nadal nie rozumiem czemu nie podano żadnej osi czasu, bo tym razem trudniej go gdziekolwiek umieścić. Pozytywnie wypadają też strony poświęcone Sabine, bo znajdziemy tam zupełnie nowe informacje o niej (jak to, że była też fanką muzyki) oraz te, które do tej pory były dostępne w książkach wydanych jedynie za granicą, więc to dobre wieści dla fanów z Polski. Nie wiem tylko czemu gwiezdny ptak w tłumaczeniu tych stron został "starbirdem". Trochę dziwne, zważywszy, że gazeta jest kierowana do młodszego czytelnika, nieznającego dobrze angielskiego. Ucieszyłam się też, gdy zobaczyłam, że myśliwiec TIE nie został opisany stronniczo, jak to miało miejsce w "Ilustrowanego przewodnika" (a czego, szczerze mówiąc, spodziewałabym się bardziej w gazetce dla dzieci, aniżeli w albumie z informacjami).

Tym razem jako prezent otrzymujemy dwa ołówki z gumkami w kształcie mieczy świetlnych. Choć raczej nie da się nimi narysować wielkiego arcydzieła, to na pewno sprawdzą się w szkole i pracy, a do tego fajowo wyglądają. Gumki są wykonane całkiem porządnie, lecz mają dość sporą wagę, co trochę utrudnia posługiwanie się ołówkami. Całe szczęście można je zdjąć. Jako osobie dorosłej bardziej podobają mi się gadżety w tym stylu - czyli takie, które nie tylko są ładne, lecz także użyteczne.

Napisałam na początku, że lepsza ocena magazynu mnie nie dziwi - bo mam wrażenie, że z czasem, gdy dostaniemy więcej odcinków, nowych bohaterów i (Mocy daj!) planet, to i w samej gazecie będzie więcej do pisania. Osobiście czekam przede wszystkim na nowe informacje o bohaterach. Na razie uważam, że to całkiem fajna pozycja dla dzieciaków.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,33
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
szymon3258 8 2016-01-06 12:35:34
Krych 7 2015-06-18 20:04:56
ShaakTi1138 7 2015-02-20 22:06:05

Tagi: Anna Hikiert-Bereza (121) Egmont Polska (576) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (147)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.