Różne

Star Wars: Rebelianci #3/2015

Wydanie PL: Egmont 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cena: 9,99 PLN
Stron: 30

Recenzja ShaakTi1138

I nadszedł trzeci numer "Rebeliantów". Na okładce nareszcie dumnie króluje Sabine, acz w kwestii postaci kobiecych będę miała jeszcze coś do powiedzenia.

Mam wrażenie, że najlepszy jak do tej pory komiks "Fałszywy Jedi" przyćmiewa całą zawartość tego numeru. W kwestii łamigłówek z jednej strony mamy więcej gier (co mnie akurat ciekawi), z drugiej zaś nie rozumiem trochę zaniżenia poziomu - o ile w pierwszym numerze mieliśmy całkiem trudne zadania matematyczne, tak teraz są to niemal wyłącznie obrazkowe, moim zdaniem już za łatwe dla docelowego czytelnika. Niestety, tym razem strony z informacjami (Zeb i miecz Kanana) nie powalają nadmiarem informacji - większości z nich można domyślić się z odcinków.

Do magazynu dołączono prezent w postaci naklejek na ścianę. Znajdują się w osobnym pudełku, bo są całkiem spore, więc wybrałam najmniejszą z nich i dla testu przykleiłam w miejscu, w które rodzina (zwłaszcza mama posiadająca czujniki Braku Ładu i Porządku) raczej nie zajrzy. I potwierdzam, naklejki ładnie się przyklejają, schodzą (bez żadnych śladów) i można je wykorzystać jeszcze raz, choć po ponownym umieszczeniu na kartce zaczęły trochę odłazić. Średnio wyglądają wydrukowane postaci w jednolitym kolorze bez żadnych cieni, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Pytanie tylko kogo możemy sobie przykleić nad łóżko? Zeba. Kanana. Ezrę. Inkwizytora. Choppera. TIE. Koniec.

Na Twitterze powstał hasztag #WhereisHera i trochę rzadziej używane #WhereisSabine. Dotyczą one problemu, na który bezskutecznie próbuje się zwrócić uwagę jeszcze na długo przed serialem: przekonania, że "Gwiezdne Wojny" są tylko dla mężczyzn. Nawet nie mam zamiaru podejmować tu tej dyskusji, bo to nie miejsce. Szkoda tylko, że i ten magazyn popadł na tę chorobę (Herę udało się wcisnąć raz na wszystkich 30 stronach).

W magazynie na razie cieszy mnie, że z komiksami jest coraz lepiej, bo to dla mnie jest jeden z głównych punktów zainteresowania. I miejmy nadzieję, że tak pozostanie.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,75
Liczba: 4

Użytkownik Ocena Data
szymon3258 7 2016-01-06 12:35:43
ShaakTi1138 6 2015-03-20 23:16:30
Michalomatek 5 2015-06-19 16:00:40
Krych 5 2015-06-18 20:05:04

Tagi: Anna Hikiert-Bereza (121) Egmont Polska (576) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (147)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.