TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Celebration Anaheim - relacja :: Fandom

Planowanie wyjazdu

W przypadku planowania większości dalekich zagranicznych podróży najważniejszymi czynnikami są pieniądze i wolny czas, o czym już kilkukrotnie pisaliśmy w relacjach z poprzednich konwentów Celebration. Dodatkowo wyjazd polskiego obywatela do Stanów Zjednoczonych wymaga wcześniejszego zatroszczenia się o odpowiednią wizę turystyczną kategorii B1/B2. Szczęśliwie w ciągu ostatnich lat żmudna procedura wyrabiania wizy została nieco ułatwiona i obecnie większość czynności z nią związanych jesteśmy w stanie załatwić przez Internet. Formularz wizowy, umówienie spotkania z konsulem, czy wniesienie opłaty urzędowej 160 dolarów - to wszystko załatwimy już on-line. Jedyną nadal uciążliwą rzeczą dla mieszkańców mniejszych miast będzie sama rozmowa z konsulem, którą trzeba odbyć osobiście w ambasadzie w Warszawie, lub w konsulacie w Krakowie. Terminy najbliższych rozmów zaczynają się już na kilka najbliższych dni, w związku z czym całą procedurę wizową, wraz z odbiorem paszportu od kuriera jesteśmy w stanie załatwić już w dwa tygodnie. Większość wiz przyznawana jest na okres 10 lat z możliwością wielokrotnego wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Nie zalecamy jednak kupować biletów, czy rezerwować hoteli bez możliwości odwołania przed otrzymaniem paszportu z promesą wizową.

Dopiero po otrzymaniu paszportu z naklejoną wizą możemy spokojnie zająć się planowaniem naszego wyjazdu. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to wylot wyłącznie na samą imprezę i powrót do domu od razu po niej. Drugi sposób (według nas ciekawszy) to znalezienie atrakcji turystycznych w okolicy konwentu - z uwagi dużą prędkość poruszania się po drogach może to być nawet do 1000 mil - i połączenie pobytu na Celebration ze zwiedzaniem okolic. Ta decyzja będzie od nas jednak wymagała posiadania prawa jazdy i wynajęcia auta, gdyż transport publiczny w Stanach Zjednoczonych na duże odległości jest słabo rozwinięty, a ceny nie są konkurencyjne. Relatywnie niskie na warunki europejskie są jednak ceny paliwa i wynajęcia auta.

Po podjęciu decyzji o realizowanym wariancie podróży, z pomocą podstawowych urządzeń GPS, możemy z łatwością wyliczyć czas potrzebny nam na dojechanie autem z punktu A do punktu B i na podstawie tych wyliczeń rezerwować bilety lotnicze. Pomiędzy Polską, a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych nie ma żadnych bezpośrednich połączeń lotniczych, najlepszą opcją jest więc skorzystanie z którejś z dużych linii lotniczych, takich jak Lufthansa, British Airways, czy AirFrance, które oferują loty z jedną przesiadką. Jest to zazwyczaj najbardziej dogodna opcja, a loty są skomunikowane, dzięki czemu unikniemy długich przesiadek na lotniskach i przesadnego zmęczenia podróżą po dotarciu na miejsce. Na terenie konwentu proponujemy być jeden dzień przed rozpoczęciem głównych punktów programu, wtedy mamy szansę uniknąć kolejek przy akredytacji. Bilety na sam konwent należy jednak zarezerwować przez Internet zdecydowanie wcześniej, gdyż na Star Wars Celebration Anaheim wejściówki 4-dniowe na miejscu zostały już wyprzedane. Biorąc pod uwagę konieczność stania w gigantycznych kolejkach do wejścia w dniach konwentowych polecamy także wybór hotelu jak najbliżej terenu imprezy.

Na kolejnej stronie zajmiemy się omówieniem tylko drugiego wariantu wyjazdu, obejmującego poza samym Star Wars Celebration Anaheim również najważniejsze lokacje gwiezdnowojenne na zachodnim wybrzeżu, oraz najważniejsze atrakcje turystyczne.1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10


TAGI: Celebration (9) Relacja (301)
Loading..