TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Celebration Anaheim - relacja :: Fandom

Dzień czwarty - niedziela, 19 kwietnia 2015

Conversations with Gareth Edwards and Josh Trank

Ostatni dzień konwentu rozpoczął się panelem poświęconym spin-offom. Zapowiadany był jako konwersacja z Joshem Trankiem i Garethem Edwardsem. Pierwszy ze wspomnianej dwójki ostatecznie nie dotarł na spotkania podobno z powodu grypy (domniemywać można jednak inne powody, zwłaszcza, że jakiś czas później stracił posadę reżysera). Poza Garethem Edwardsem pojawiła się Kathleen Kennedy, Kiri Hart oraz John Knoll, a sam panel prowadzony był przez Pablo Hidalgo.

Przebieg tego punktu programu opisaliśmy już wyczerpująco w jednym z newsów, zapraszamy do zapoznania się z nim w tym miejscu>>>.

Warto jednak wspomnieć o samym Garethie Edwardsie, który robi jako człowiek dość dobre wrażenie. Przedstawiał się jako wieloletni fan "Gwiezdnych Wojen", taki który ogląda filmy, kolekcjonuje różne przedmioty, w tym zabawki, ale też realizujący się sagą. Jednym z jego marzeń było pojechanie na lokacje do Tunezji i wraz ze swoją dziewczyną pojechali tam przy okazji jego 30 urodzin. Pokazywał choćby zdjęcia z hotelu Sidi Driss w Matmacie. Mówił też o wielkiej próbie jaką dla niego było to, że musiał zachować swój angaż w tajemnicy przez kilka miesięcy. Wspominał święta Bożego Narodzenia, gdy dostał jakieś prezenty z "Gwiezdnych Wojen", kusiło go, aby wszystkim powiedzieć, co się święci, ale nie mógł nic z tym zrobić. Wtedy nawet te prezenty go tak nie cieszyły jak zwykle, bo ta pierwsza "Antologia" już się w nim tliła. Dopiero w maju dostał cynk, że wiadomość o jego udziale poszła do mediów, więc zadzwonił do mamy. Filmik z tej rozmowy nagrał i pokazał.


Kathleen Kennedy, Kiri Hart, Gareth Edwards, John Knoll oraz prowadący Pablo Hidalgo


Logo pierwszego filmu "Star Wars Anthology"


Pierwszy zaprezentowany rysunek koncepcyjnyStar Wars Rebels: Past, Present & Future

Ostatni panel o "Rebeliantach" na Celebration odbył się ponownie w Digital Stage. Znów poprowadził go David Collins, a jego gośćmi byli Dave Filoni, Carrie Beck i Henry Gilroy. Rozmowa odbyła się już po premierze zwiastuna drugiego sezonu, więc emocje jeszcze nie opadły, a twórcy szybko przeszli do szczegółów. Panel relacjonowaliśmy tutaj>>>.


Billy Dee Williams: Baron of Smooth

Niedzielne spotkanie z Billy Dee Williamsem okazało się najnudniejszym ze wszystkich paneli na Celebration Stage w ciągu czterech dni. Aktor do spotkania z fanami nie pierwszy już raz podszedł bardzo olewacko, nie mówił zbyt wiele, ograniczył się tylko do zdawkowych odpowiedzi na pytania prowadzącego Jamesa Arnolda Taylora. Zaprezentowana została jego filmografia, opisany jego udział w "Gwiezdnych Wojnach", a na koniec przyszedł czas na pytania od fanów. Nic jednak nie było w stanie uratować panelu, gdyż chyba nawet sam aktor nie do końca wiedział co tam robi. Było to prawdopodobnie ostatnie spotkanie z Billy Dee Williamsem, w którym braliśmy udział.


Billy Dee Williams, James Arnold Taylor


Ceremonia zamknięcia

Z uwagi na gigantyczne kolejki do Celebration Stage (została zapełniona w całości) oraz na zmęczenie po spotkaniu Landem, nie udało nam się dostać na ceremonię zamknięcia konwentu. Szczęśliwie jednak przeprowadzona została z niej transmisja na żywo w Internecie. Tradycyjnie już przy takich okazjach pokazany został film podsumowujący cały konwent, organizatorzy podziękowali wszystkich fanom, gościom i wystawcom za udział w Star Wars Celebration Anaheim 2015. Na koniec zaś ogłoszono datę kolejnego konwentu z cyklu. Star Wars Celebration Europe 2016 odbiędzie się w Londynie, na terenie ExCeL Exhibition w dniach 15-17 lipca 2016 roku!


1 2 3 4 5 6 7 8 (9) 10


TAGI: Celebration (9) Relacja (301)
Loading..