TWÓJ KOKPIT
0

Petycja o oryginalną wersję klasycznej trylogii na DVD :: Klasyczna TrylogiaGeorge Lucas
Skywalker Ranch
Marin County, California


Drogi Panie Lucas:

W obliczu publicznych opinii, które niedawno pan udzielił, odnośnie tego, że oryginalna wersja klasycznej Trylogii nie zostanie w ogóle wydana na DVD. Ten list jest głosem oddanych fanów w dyskusji, prosząc aby przemyślał Pan swoją decyzję i wydał te wspaniałe filmy.

W sierpniowym wydaniu magazynu Star Wars Insider (z roku 2002), zacytowano Pana: „Myślę o tym filmie jak o Specjalnej Edycji. Nie interesują mnie wcześniejsze wersje, tak samo jak robocze. Oczywiście mógłbym umieścić cztery czy pięć roboczych wersji i powiedzieć ‘Oto jak to się rozwijało”. Ale uważam Wersję Specjalną za finalną, przynajmniej na dziś. Nawet się nie martwię o inne, ponieważ dużo przeszedłem, aby doprowadzić trylogię do takiej formy.” Ostatnio potwierdził pan tę opinię, podczas gdy American Cinematheque składał trybut ILMowi i Skywalker Sound.

Szanując pańskie zdanie o ewolucji filmu, w olbrzymim respektem zgadzamy, że jest ogromne zapotrzebowanie na Trylogię Gwiezdnych Wojen w takiej wersji jak trafiła do kin. Pomijając nostalgiczną wartość jaką niosą dla milionów fanów na całym świecie, „Gwiezdne Wojny”, „Imperium Kontratakuje” oraz „Powrot Jdi”, są one punktami zwrotnymi w historii światowej kinematografii. Musimy ochronić oryginalną wersję, która zdobyła wiele nagród za pracę wielu artystów, techników dźwiękowych, rzemieślników, rzemieślników specjalistów od efektów specjalnych, gdyż tego wymaga sprawiedliwość, aby docenić ich wkład.

Niezaprzeczalnie, te filmy są także dziedzictwem kulturowym dla milionów fanów. Wpływ, jaki wywarła oryginalna Trylogia na niezliczone rzesze dzieci, młodych i dorosłych ludzi na całym świecie jest bezdyskusyjny. Ochrona niezmienionej wersji kinowej i jej udostępnienie szerokiej publiczności jest nad wyraz ważne.

Ci z nas, którzy kochają pańskie filmy, a także ci, którzy są jedynie okazjonalnymi fanami, podziwiamy pańskie dążenie do perfekcji, w rozwijaniu pańskiej wizji Gwiezdnej Sagi. Wiemy, że niezmiennie naciska pan, na swoich kreatywnych współpracowników, aby łamać nowe granice cyfrowej kinematografii, a także, że jest Pan artystą, który nigdy nie jest zadowolony w pełni ze swojego dzieła i wciąż dąży do perfekcji. My, odbiorcy filmu, czerpiemy radość z Pańskiej wizji i ogarniamy coraz to bardziej rozwijające się Uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Mimo to, rozumiemy, że ma Pan powody finansowe do rozważenia jakiejkolwiek edycji Gwiezdnych Wojen do użytku domowego. Być może rozwiązaniem byłoby tu stworzenie Limitowanej Edycji z oryginalnymi filmami, obok Wersji Specjalnej. Chcemy poinformować, że zapotrzebowanie na taką wersję istnieje. A na dodatek twierdzimy, że najbardziej oddani fani nabędą obie wersje.

Całe pokolenie dorosło na tych filmach, a nasza miłość do nich jest niezaprzeczalna. Te filmy stworzyły najwspanialsze wspomnienia i zawsze znajdą swoje miejsce w naszym życiu. Żywimy nadzieje, że weźmie Pan do serca nasze nadzieje i życzenia, wszystkich tych, niżej podpisanych, a także niezliczonej rzeszy innych, którzy czują to samo.

Dziękujemy Panu za chwilę czasu.

Z poważaniem

The Home Theater Forum
The Digital Bits
MusicTAP
TheForce.Net
Jedinet.com
dvd-dweeb.com
DVDSewer.com
The Home Theater Online Community
DVDFILE.com
The Cinematic Verses
AudioVideoForum.com
Genre Online.Net
Babtech on the Net
DVDrome.com
Deranged Video Dude
The Nick Atoms
DVD Movie Central
TheJediArchives.Net
robogeek.com
widescreen.org
SWGPVP.com
Bastion

oraz wielu fanów, którzy sami podpisali tę petycję.


Petycja znajduje się:tutaj (po angielsku)

A podpisać można ją: tutaj

Trzeba podać: Imię, Nazwisko, E-mail, E-mail do potwierdzenia, Miasto (tutaj trzeba wpisać też kod, kraj i można województwo). W dwóch następnych proszę wybierać opcję Other. Newsletter nie jest obowiązkowy. Potem wcisnąć Submit your signature.


TAGI: DVD (23) Epizod IV: Nowa nadzieja (39) Epizod V: Imperium kontratakuje (44) Epizod VI: Powrót Jedi (41) fani (17)
Loading..