Fandom

Piątek Mocy - 3-4.09.2015 Kraków

W nocy z 3 na 4 września w krakowskim sklepie Toys'R'Us (Al. Bora Komorowskiego 37, Kraków) odbyła się impreza związana z premierą najnowszych zabawek z Przebudzenia Mocy, czyli Piątek Mocy. Start imprezy zaplanowany był na godzinę 22.00, jednak fani zbierali się przed sklepem już wcześniej. Nasza redakcyjna załoga była już na miejscu godzinę przed startem imprezy i mogła przyjrzeć się bliżej przygotowaniom.


Przede wszystkim w oczy rzucały się wielkie konstrukcje z klocków LEGO, wśród których można było znaleźć m.in. mistrza Yodę, Anakina czy też Dartha Vadera. Nie zabrakło także mniejszych zestawów, które przedstawiały znane i lubiane pojazdy z Gwiezdnej Sagi. Wszyscy, którzy chcieli zobaczyć coś więcej niż LEGO mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z astrodroidami, wśród których znalazł się znany i lubiany R2-D2 oraz... Skippy. Prawdopodobnie był to ten sławny robot, znany z komiksu "Skippy - robot Jedi". Nad wszystkim czuwał oczywiście mądry mistrz Yoda. Na trochę młodszych uczestników Piątku Mocy czekały konsole Playstation 4, na których można było przetestować najnowszą odsłonę Disney Infinity 3.0, w której to pojawiają się postacie z Gwiezdnych Wojen. Wszyscy, bez względu na wiek, mogli sobie podczas całej imprezy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami Rebel Legionu oraz Polish Garrisonu.


Początek właściwej imprezy zaplanowany był na godzinę 22.00 i punktualnie o tej porze na wielkim ekranie mogliśmy obejrzeć pierwszy teaser Przebudzenia Mocy. Pomimo tego, że większość osób będących na miejscu przyznawała się do tego, że wiele razy go widziała, to wszyscy zgodnie uznali, że na wielkim ekranie teaser wciąż robi olbrzymie wrażenie. Po krótkim seansie rozpoczęły się konkursy, podczas, których można było wygrać cenne nagrody. Jednak głównym punktem konkursowych zmagań był konkurs cosplay, podczas którego uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodził nasz redakcyjny kolega - Lorn. Pomysłowość oraz poziom wykonania strojów stał na wielkim poziomie, co sprawiło, że jury miało nie lada twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o ocenianie.


Pierwszy teaser najnowszej części Gwiezdnych Wojen nie był ostatnią rzeczą, jaką mieliśmy przyjemność oglądać na wielkim ekranie. Wszyscy zebrani pod krakowskim sklepem Toys'R'Us mogli obejrzeć również drugi teaser, zarówno w wersji z napisami oraz z ukochanym przez każdego fana dubbingiem. Oprócz tego mogliśmy także zobaczyć materiały filmowe, które przybliżały bliżej wydarzenia ze wszystkich trzech filmów Oryginalnej Trylogii. To wszystko sprawiło, że dwie godziny minęły bardzo szybko, aż nadszedł moment, na który czekali wszyscy zgromadzeni fani - północ.


Kilka minut przed północą fani zgromadzili się przed wejściem do sklepu, które przypominało wejście do bunkra na Endorze znane z Powrotu Jedi. Minutę po północy fani zostali wpuszczeni do środka aby móc zakupić najnowsze gadżety z Przebudzenia Mocy, wśród których można było między innymi znaleźć puzzle z Kapitan Phasmą czy Kylo Renem, figurki z serii Black Series czy znane i lubiane klocki LEGO.


Polski Piątek Mocy organizowany przez Disney oraz Toys'R'Us, pomimo kilku małych niedociągnięć, okazał się naprawdę udaną imprezą, podczas której fani z Krakowa i okolic mogli się bawić na różne sposoby. Był konkurs cosplay, były konkursy wiedzowe, więc praktycznie każdy z uczestników mógł wrócić do domu z jakimś małym drobiazgiem (każdy przy wyjściu otrzymał pamiątkowy kolekcjonerski plakat z Kylo Renem). Także sam asortyment sklepu przygotowany z okazji premiery gadżetów z Przebudzenia Mocy był na tyle bogaty, że praktycznie każdy fan mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Piątek Mocy to przede wszystkim impreza, która zwróciła na siebie uwagę wielu fanklubów - Krakowskiego, Łódzkiego, Śląskiego oraz Wrocławskiego, które wspierały całe wydarzenie, a niektóre z nich przybyły nawet by bawić się z resztą gości na premierze gadżetów. Mam cichą nadzieję, że takie imprezy będą pojawiać się coraz częściej w naszym kraju i to nie koniecznie w jednym miejscu, jak to było w tym przypadku, ale w całej Polsce.

Dziękujemy sklepowi Toys'R'Us za przygotowanie imprezy i zaproszenie redakcji Bastionu Polskich Fanów Star Wars.Tekst: Redaktor ogór
Zdjęcia: LornTagi: Kraków (16) Piątek Mocy (Force Friday) (1) Relacja (300)

Komentarze (7)

Nasi tam byli! :D

"Ukochanym" przez każdego fana dubbingiem, powinno być w cudzysłowie chyba...

Co to za banda nerdów na zdjęciach? :P

great work kid

E nie było 502 ?

Fajnie, ze Toys r Us sie postaral i nagrody byly naprawde wypasione...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.