Różne

Star Wars: Rebelianci #7/2015

Wydanie PL: Egmont 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cena: 9,99 PLN
Stron: 30

Recenzja ShaakTi1138

W siódmym numerze tendencja z poprzedniego numeru zmienia się - pismo wraca do wcześniejszego poziomu (albo i, niestety, niższego), za to komiks jest o niebo lepszy.

Nie chcę powiedzieć, że jest źle, ale "Sabotaż zapatrzenia" to bardzo przyjemna historia, która przypadła mi do gustu i całkowicie zaćmiła całą resztę. W tym numerze mamy ładną równowagę pomiędzy różnymi typami zagadek - no dobrze, większość jest wizualnych, ale znajdą się też matematyczne i na czytanie. Na stronach z informacjami po sześciu rebeliantach przyszedł czas na imperialnych w osobie Inkwizytora - szkoda, że nasz Pau'anin nadal nie ma imienia. A w sekcji "statki" poczytamy sobie o krążowniku Gozanti.

Jest jednak jedna rzecz, która mi się nie spodobała. Czytelnicy pewnie zauważyli większą ilość reklam w piśmie (przy takiej samej liczbie stron). Normalnie nie zwróciłabym na to uwagi, ale coś mnie tknęło i sprawdziłam wersję brytyjską, w której... znajdowały się informacje o nowych postaciach, między innymi inkwizytorach, Reksie, Ahsoce i Hondzie. Prócz tego znalazło się miejsce na newsy skierowane do młodego czytelnika, na przykład o premierze Disney Infinity 3.0. Czemu nie zamieszczono tego w wersji polskiej?

Gadżety w tym numerze są aż dwa i jeden jest świetny, drugi okropny. Ten pierwszy to breloczek w kształcie hełmu szturmowca - dla mnie fajna sprawa, bo mój kluczowy Artoo właśnie kilka dni temu dokonał żywota i miałam czym go zastąpić. Drugi to trzecia już w zestawie zabawka służąca do strzelania - dyskostrzelacz w nieokreślonym kształcie. Nie wiem po co taki kolejny, ale dobra, niech tam. Problem w tym, że o ile poprzednie działały bez zarzutu, o tyle mój odmawia współpracy, gdy włożę amunicję - wydaje się, że jest trochę za duża, bo bez niej wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że tylko mi się trafił taki egzemplarz.

Numer oceniłabym o wiele wyżej, gdybym wcześniej nie widziała wersji oryginalnej. Dziwi wyrzucenie pewnych stron, drażni niedziałająca zabawka. Oby w przyszłości było lepiej.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,67
Liczba: 3

Użytkownik Ocena Data
szymon3258 7 2016-01-06 12:36:35
Michalomatek 7 2015-09-19 22:17:10
ShaakTi1138 6 2015-09-19 20:36:22

Tagi: Anna Hikiert-Bereza (124) Egmont Polska (600) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (147)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.