TWÓJ KOKPIT
0

Alderaan 2003 – Strona Oficjalna :: Fandom

Aukcja YodyMożna licytować tutaj

Alderaan 2003:

To strona z oficjalnymi informacjami o Konwencie Fanów Gwiezdnych Wojen – Alderaan 2003. Postaramy się tu odpowiedzieć choćby na część najbardziej frapujących pytań.

Kiedy będzie ten konwent?
Odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia 2003 w Sosnowcu. A dokładniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, przy ulicy Skwerowej 21.

Kto organizuje ten zjazd?
Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 a także Polska Akademia Jedi, z siedzibą właśnie w Dąbrowie Górniczej. Konwent jest organizowany w Sosnowcu - bo tam mieści się Zespół Szkół.
Współorganizatorem jest też Bastion Polskich Fanów Star Wars


Kto jest patronem medialnym? Jest dwóch patronów medialnych. Pierwszy to gazeta - Trybuna Śląska.A drugi to Radio Flash, lokalna rozgłośnia radiowa.Kolejny Patron a zarazem sponsor nagród i nie tylko to firma Video World.Nagrody ufundowała także firma LEGO Polska.Na aukcję charytatywną - jedną internetową, drugą na Alderaanie firma LEGO dostarczyła dwa zestawy 7194 - Yoda, w praktyce niedostępne w Polsce. Kosztuja koło 100 $. Ponadto na nagrody dano 6 zestawów 7200 Final Duel.

Nagrody ufundowała także firma LEM.Nagrody ufundowała także firma Imago .Nagrody ufundowała także firma Egmont.Nagrody ufundował także sklep internetowy Fanatyk.15 x figurek z serii Star Wars Saga

5 x MicroMachines: Podracers

1 x Jedi Starfighter

2 x Anakin Skywalker's Speeder

2 x Zam Wesell's Speeder

2 x Episode II Attack of the Clones 2-Player Starter Deck

20 x Episode II Attack of the Clones 5-Card Booster Pack

1 x Mroczne Widmo VHS

2 x Behind the Magic


Plan konwentu:

Dzień 1:

10:00 - 11:00 – w tych godzinach zbieramy się na Dworcu PKP w Sosnowcu – na głównym dworcu. Tam będzie czekać autokar który zawiezie nas do szkoły, w której odbywa się Alderaan. Wszyscy Ci, którzy jadą samochodami, mogą od razu przyjechać na ulicę Skwerową w Sosnowcu, gdzie znajduje się szkoła. Proszę przed wjazdem na jej teren przy przedniej szybie wystawić kartkę z napisem Alderaan 2003.

11:00 – 12:00 – nastąpi rozlokowanie uczestników i załatwienie kwestii papierkowych.

12:30 – oficjalne rozpoczęcie konwentu.

13:00 – 14:00 – obiad oraz czas wolny (możliwość pogadania, poznania się)

14:00 – 17:00 – konkursy dnia pierwszego. Będą to konkurs wiedzy książkowej (i komiksowej) – prowadzi Ricky Skywalker, konkurs wiedzy filmowej – prowadzę ja (Lord Sidious) – tu od razu zachęcam do obejrzenia filmów przed wyjazdem. Każdy kto uczestniczył w naszych zabawach konkursowych w Kantynie, to wie o jakie szczegóły potrafię się dopytywać :-). W każdym razie ma to być dobra zabawa, ale jak ktoś nie umie odróżnić Luke’a od Watto – to sorry, ale daleko nie zajdzie. W tym czasie odbędą się także warsztaty gier karcianych – i turnieje, oraz turniej w Sabacca.

17:00 – 18:00 – Prezentacja Polskiej Akademii Jedi

18:00 – 20:00 – Rozmowy z tłumaczami – albo raczej reality show.

20:30 – Ognisko (w tym mają być kiełbaski), a także rozdanie Alderaanek – nagród Akademii za najlepsze opowiadania fanowskie oraz rysunki, a także „nauka” starwarsowych piosenek ;).

22:00 – 5:00 – Turnieje karcianek, turnieje gier komputerowych, a dla reszty ... niespodzianka, składająca się z 3 dwugodzinnych części. ;)

Dzień II:

9:00 – śniadanie

10:00 - 10:30 – wykład na temat pisania opowiadań fanowskich i twórczości fanów w ogóle, a także referat na temat Gwiezdnych Wojen w innych gatunkach filmowych.

10:30 - 11:00 - konkurs na stroje11:00 – 12:30 – Turniej Mocy

13:00 – 14:15 – Pojedynek z Polską Akademią Jedi w siatkówkę, a także turnieje sportowe, oraz dla tych co nie chcą się ruszać turnieje w Szulernii np. w Sabacca.

14:15 – 15:00 – Obiad

15:00 – 16:00 – Warsztaty i pokazy walki, Aikido

16:00 – Oficjalne zakończenie zjazdu

Konkurs Mocy:

W konkursie tym będą uczestniczyć 3 drużyny. Drużyna Imperium, Rebelii i Yuuzhan Vong. Każda drużyna będzie sześcioosobowa. Można już zacząć się wstępnie dobierać. W każdym razie, nie będzie jakiś innych drużyn (typu północ-południe), ale podziały mają iść po linii poglądów politycznych w świecie Star Wars. W końcu to konkurs Mocy i mamy się dowiedzieć komu ta Moc najbardziej sprzyja. Konkurs ten będzie składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W teorii będą pytania z wiedzy zarówno filmowej jak i książkowej, a w praktyce – zobaczycie.

Pojedynek z Akademią...

Polska Akademia Jedi wyzywa wszystkich uczestników Alderaanu 2003 na pojedynek. Obie drużyny mają wystawić swoje drużyny w siatkę.

Jak będzie rozwiązany problem spania?
Wygospodarowaliśmy pomieszczenia, w których będzie można spać. Tylko trzeba się do tego przygotować, np. zabierając śpiwór czy materac. Łazienka i ubikacja są.

Ile kosztuje obecność na zjeździe?
Przewidywany koszt to 60 PLN, z tym, że może trochę spaść. W cenę wliczone są pcztery osiłki, a także nocleg (raczej miejsce na nocleg) , no i przygotowanie sal, w których odbędzie się konwent.

Gdzie i kiedy trzeba dokonać płatności?
Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Natomiast w dużym skrucie. Płatności należy dokonać do 25 lipca, wypełniając blankiet w banku, wpisując tam:
ZOSKPO nr 9, Bank Śląski II/Oddział w Sosnowcu 10501360-801082777
z dopiskiem „ZSO nr 11, Alderaan 2003 akredytacja”
Dopisek musi być KONIECZNIE w takiej formie jak wyżej przedstawiona. Z różnych przyczyn współorganizatorem całej imprezy został też w chwili obecnej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, która udzieli nam schronienia. Stąd dopisek musi być, taki a nie inny. Wpisanie samego Alderaan 2003 – nie da nic, gdyż bez ZSO nr 11, będzie to w praktyce sponsorowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dlatego ten dopisek jest bardzo ważny.

Jakie atrakcje przewiduje się na zjeździe?
Całość rozpocznie się oficjalnie o godzinie 12.00 w sobotę. Wcześniej około 10.00 zaczniemy się zbierać i załatwiać wszelkie formalności na miejscu, jak wydanie identyfikatorów itp. Formalne zebranie odbędzie się na Dworcu PKP w Sosnowcu, skąd wynajęty autobus zawiezie wszystkich na miejsce konwentu (chyba, że ktoś jedzie samochodem). Około godziny 13.00 przewidziany jest pierwszy posiłek. Później przystąpimy do pierwszych konkursów, w tym wiedzy, a także karcianek, oraz konkurs Mocy – będzie to konkurs drużynowy, składający się nie tylko z wiedzy, ale też opanowania oraz pewnych wyzwań fizycznych. Konkursy będą odbywały się równocześnie, tak by w miarę zająć wszystkich obecnych. Później zostanie przeprowadzone spotkanie z tłumaczami książek. Około godziny 19-20 planowane jest ognisko, na którym zostaną ogłoszone wyniki w konkursach na prace graficzne i opowiadania. Potem planowany jest pewna niespodzianka ;). A potem, nocne rozmowy, a także dalsze turnieje karcianek i prawdopodobnie turniej gier komputerowych, jak będą chętni to pewnie też RPGi, lub sen. Potwierdzono już także turniej gry w Sabacca. W niedzielę rozpoczniemy od LARPa. Sama szkoła jest trochę na uboczy, żeby nie powiedzieć w głuszy. Jest przy głuszy i właśnie tam rozegramy LARPa. Potem planowany jest też mecz w siatkówkę, dla chętnych – w końcu przecież nie można cały czas siedzieć, przed telewizorem, komputerem lub książką, fani SW muszą się też trochę ruszać. Później planowane jest zamknięcie imprezy. Całość powinna się skończyć po południu w niedzielę. Liczymy gdzieś na godzinę 16. Rano każdy chętny będzie mógł pójść do kościoła, który jest blisko. Jest to jedyne planowane wyjście z Alderaanu, który będzie imprezą ZAMKNIĘTĄ. I tu uwaga, w okolicy nie ma sklepów ani barów, w sumie raczej jest to dzicz. Więc, jak ktoś ma potrzebę zaopatrzyć się we własne jedzenie, to musi to zrobić wcześniej.
Inną rzeczą będą prezentacje własne fanów.

Co to jest LARP?
Na tę pytanie odpowiedź można znaleźć tutaj. Zapraszam tam też wszystkich, którzy mają jakiś własny pomysł na LARPa.

Jakie dyskusje przewidujecie?
Najprawdopodobniej będzie dyskusja otwarta, coś na kształt konferencji prasowej z przynajmniej jednym tłumaczem książek SW, może nawet będzie ich dwoje. Inną otwartą dyskusją będzie konferencja Polskiej Akademii Jedi.
Ale to nie koniec, na pewno będą też dyskusje kuluarowe, w tym pewnie o Twórczości Fanów, a w szczególności o opowiadaniach, będzie między innymi Ricky Skywalker, który może rozdawać autografy. Z pewnością będą też dysputy o organizacji lokalnych fanowskich spotkań – vide JORUUS czy Andaral. Kto wie, może doczekamy się też konfrontacji fanów Prequeli z fanami Klasycznej Trylogii (zwłaszcza tej oryginalnej klasycznej). Jeśli będzie takie zainteresowanie, to ja (Lord Sidious) chętnie mogę porozmawiać z Wami o życiu fanów w internecie.

Jakie konkursy przewidujecie?
Konkursów będzie, wiele. Choć pewny w sumie jest tylko jeden. Konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach, najprawdopodobniej będzie rozbity na trzy kategorie. Filmową, książkową i ogólną. Cóż jeszcze zobaczymy. W zależności od ilości chętnych mogą być eliminację. Jeśli ludzi będzie mało to ten konkurs i tak się odbędzie, ale trochę na zasadach zbliżonych do konkursów, które co jakiś czas odbywają się na Kantynie. Inne konkursy nie są pewne, gdyż do nich wymagani są chętni. A mogą być to następujące konkursy związane z grami karcianym. Jak będą chętni to będzie konkurs TCG, jak będą chętni to będzie też konkurs CCG, a jak znajdą się chętni na Young Jedi Knights – to również i w tej dziedzinie otworzymy szranki. O ile jednak, poprzedni konkurs wymaga przygotowania merytorycznego – cóż wątpię by ktoś, kto nie odróżnia Luke’a Skywalkera od Chewbaccy miał szansę wygrać – o tyle ten będzie wymagał przygotowania sprzętu, w tym wypadku kart.
Kolejnym konkursem, który na pewno będzie – to konkurs na fanowskie opowiadanie. Właściwie to rozstrzygnięcie konkursu. Prace można nadsyłać do końca czerwca - więcej>>>.
Konkursy gier komputerowych – coś takiego może wypalić jedynie w przypadku dużej ilości zgłoszeń do 15 czerwca. Wtedy będziemy wiedzieć, że jest zainteresowanie i że z tych zebranych pieniędzy możemy sobie na coś takiego pozwolić. Niestety dziś wciąż ten element stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jakie prezentacje własne przewidujecie?
Np. prezentacja stroi fanów – nie chcemy tego nazywać konkursem, po to, by każdy kto weźmie w tym udział mógł się czuć zwycięzcą. Nie chodzi tu nam o strój fana – jeansy i bluzka od dresu, ale te stroje, które w jakiś sposób nawiązują do strojów z sagi. Najbardziej zależy nam na strojach wykonanych własnoręcznie w domach.
Kolekcje fanów – Ci, którzy mogą i będą chcieli, będą mogli zaprezentować, a co za tym idzie także zapoznać innych z różnej maści kolekcjonariami ze swoich archiwów.
Ponadto liczymy tutaj także na Waszą inwencję. np. JORUUS wciąż się zastanawia nad referatem na temat inspiracji Gwiezdnowojennych w nurcie muzyki zwanym metalem, na przykładzie grupy VADER.
Poza tym będzie też miejsce na dyskusje, spotkania i „targi” własne. Taki zjazd to doskonałe miejsce by powymieniać się swoim staffem, albo sprzedać lub kupić co nieco. Wieczorem będzie też można zorganizować się w dyskusje tematyczne lub np. sesje RPG. Albo dalsze dogrywki w karcianki.

Do kiedy można wysyłać akredytację?
Przykro mi, ale lista jest już zamknięta.

Mam jeszcze inne pytania, gdzie można je zadać? Najlepiej zrobić to na forum w tym wątku:
tutaj
To oficjalny wątek z pytaniami na temat Alderaanu.
TAGI: Alderaan (5) Konwent (55) Sosnowiec (5)
Loading..