Fandom

Star Wars Celebration Europe 2016

ExCeL

ExCeL Exhibition Center to centrum wystawowo-konferencyjne położone w biznesowej dzielnicy Londynu - Docklands. Wybudowane w 2000 roku było później powiększane i przebudowywane, w obecnej formie istnieje od 2010 roku. Całe ExCeL ma ok. 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co na imprezę rangi Celebration jest liczbą większą niż wystarczająca. Wokół centrum znajduje się kilka hoteli, w których fani mogli przenocować, ale zdecydowana większość musiała na imprezę dojechać. Dojazd do ExCeL był możliwy za pośrednictwem regularnie kursującej kolejki DLR. Jedyny problem przy tej formie transportu pojawił się w niedzielę dla osób chcących z samego rana dojechać na konwent, aby otrzymać wejściówki na panele – pierwsza DLR odjeżdżała bowiem spod Tower krótko przed 7 rano, a przepaski na punkty programu rozdawane były od 6. Była to jednak chyba jedyna niedogodność związana z transportem na teren konwentu. Dojeżdżając do ExCeL już na stacji kolejki można było zobaczyć plakaty reklamujące Celebration, a im dalej tym więcej było klimatu imprezy.

W porównaniu do edycji z 2007 ExCeL wykorzystano trochę inaczej. Przede wszystkim hale przeznaczone na stoiska i wystawy były dużo większe. Dodatkowo Celebrity Stage tym razem nie było „improwizowane”. Zlokalizowano je w specjalnym audytorium, dzięki czemu nie dochodził tu szum z zewnątrz, a i sama akustyka była zdecydowanie lepsza.


Stacja kolejki przed ExCeL


Wyjście ze stacji


Droga do ExCeL


Organizacja

Konwenty Celebration się zmieniają, dotychczas zazwyczaj przypominało to ewolucję, tym razem czekało nas kilka istotnych zmian organizacyjnych.

Dziś nie da się oddzielić kwestii bezpieczeństwa i zagrożenia zamachami od masowych imprez. W efekcie na Celebration po raz pierwszy sprawdzano torby wszystkich wchodzących na obszar konwentu. Niezależnie czy wchodzili na chwilę, na dłużej, po raz pierwszy, czy wracali z papierosa. Przestrzegano tego bardzo rygorystycznie, a dodatkowo po zamachach w Nicei od soboty konwent patrolowali też strażnicy z psami. Z jednej strony zmienia się więc duch zabawy, z drugiej wydłuża to samo wejście na konwent, zwłaszcza, gdy ma się torbę czy plecak. Na ile gwarantuje to bezpieczeństwo, trudno stwierdzić, ale procedura jest. Biorąc pod uwagę, że przeszukania były bardzo pobieżne to bezpieczeństwo było raczej złudne. Za to czas wejścia na imprezę mocno wydłużony, zwłaszcza gdy ma się plecak choćby z wodą.

Druga sprawa to inne rozwiązanie z kolejkami na Celebration Stage, czyli główną scenę z największymi gwiazdami i najistotniejszymi punktami programu. Wcześniej stawało się w kolejce, czasem nawet cztery godziny wcześniej (jak nie więcej) i nie wiadomo było, czy się wejdzie. Teraz do tej sali rozdawano przepustki, codzienne od 6:00. Przychodząc rano można już było wiedzieć, na który punkt programu się wejdzie, a na który nie i w ten sposób planować swój czas. Sam pomysł był trochę kontrowersyjny, z pewnością też bardziej męczący dla tych, którzy chcieli się dostać na różne panele. Ostatecznie chyba się sprawdził. Można się więc spodziewać, że zostanie powtórzony na kolejnych edycjach, zwłaszcza, że nadal organizuje je ReedPop. Jedyny minus takiego rozwiązania to fakt, że każdy może w jeden dzień zaliczyć tylko dwa panele. Na Celebration Europe to wystarczyło, ale na innych edycjach możemy mieć problem z wyborem.


Tu się ustawi kolejka do wejścia na imprezę
1 (2) 3 4 5 6 7


Tagi: Celebration (9) Konwent (55) Relacja (301)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.