TWÓJ KOKPIT
0

Jedi Rebelii :: RPG

Jestem Jedi, jak kiedyś mój ojciec.

Bez wątpienia najbardziej popularnym typem postaci w kampaniach SW jest Jedi. Jest to jedyny sensowny – Jedi są jednym z zdefiniowanych aspektów Uniwersum Gwiezdnych Wojen, jedną z unikalnych rzeczy, która oddziela je od innych dzieł science fantasy. Jednakże gra taką postacią w czasach rebelii trudno uzasadnić (jak wiemy większość Jedi wyginęła, a tych którzy przeżyli można policzyć na palcach jednej ręki). By to wyjaśnić postać chcąca zostać Jedi musi zacząć grę inną klasą.
Więc Jedi w erze Rebelii mają o jedną decyzję do podjęcia więcej: którą klasą zacząć grę? Ta decyzja wpłynie nie tylko na grę na wczesnych poziomach, ale również określa kierunek jakim będzie poruszać się nasza postać nawet na późniejszych poziomach. W tym artykule przybliżę wam możliwości, jakie dają różne wieloklasowe kombinacje, dla postaci Jedi, z ery Rebelii.

Moim sprzymierzeńcem jest moc

Najpopularniejszym wyborem wieloklasowców jest soldier/Jedi Guardian (żołnierz/Jedi obrońca), kombinacja dająca oczywistą przewagę. Po pierwsze, daje postaci ten sam bonus do ataku, jaki miałby jako jednoklasowiec (klasa: Jedi Guardian), oraz daje mu drugi atak na 6 poziomie (jedyną pozostała kombinacją jest czekać do 7 poziomu). Żołnierz ma również najlepszy rzut na witalność, który jest bardzo przydatny w trakcie używania mocy. Zakres umiejętności początkującego żołnierza, oraz fakt że drugopoziomowy żołnierz może w każdej chwili wziąć bonusowe umiejętności, sprawi, że ta kombinacje będzie najlepsza dla zorientowanego bojowo Jedi.
Oczywiście nie każdy Jedi jest nastawiony bojowo. Mimo że w erze Rebelii gra negocjatorem Jedi nie jest możliwa, to nie oznacza, że ówczesny Jedi nie jest w stanie znaleźć innych rozwiązań niż walka. Noble/Jedi Guardian (Arystokrata/Jedi obrońca)jest idealną kombinacją zdolności politycznych, umiejętności bojowych, i bonusowej wysokiej reputacji. W rzeczywistości, te klasy działają bardzo dobrze, gdyż gracz może rozwijać postać arystokraty poza pierwszy poziom. Taka postać jest o wiele lepsza w walce, niż zwykły arystokrata, i może używać mocy do przeforsowania swoich projektów.
Równie często wybieraną kombinacją jest force adept/Jedi Guardian (adept mocy/Jedi obrońca). Jest ona odpowiednia dla postaci, które są przedstawicielami innej tradycji mocy, np. Jensaarai, wiedźmy mocy, i otrzymują normalny trening w posługiwaniu się mocą. Ta kombinacja ma kilka korzyści. Po pierwsze daje postacią niektóre moce, które o w przyszłości kosztowałyby ich o wiele więcej. Po drugie, daje bohaterowi wrażliwość na moc mocą za darmo, co oznacza, że bohater ni musi wybierać ich jako umiejętności startowych drugiego poziomu Jedi Guardiana(Jedi obrońca) – pozwalając mu wybrać w to miejsce Exotuc Weapon Profiniency (lightsaber). Oznacza to również, że jego poziom mocy jest równy poziomowi jego postaci, pozwala mu to na wzięciu wybuchu szybkości na 3cim poziomie (inne postacie muszą na to czekać do późniejszego poziomu).

Przyszłość zawsze w ruchu jest

Inną sprawą w czasie wybierania klas jest możliwość rozwoju w danej kombinacji. Jedi Guardians (Jedi obrońca) mają bardzo niewiele umiejętności do podszkolenia, i najlepszym wyborem dla postaci jest wybranie drugiej klasy dającej większą możliwość rozwoju. Faktem jest, że za umiejętności nie będące umiejętności podtsawowoymi dla danej klasy płaci się podwójnie punktami umiejętności (a nie punktami doświadczenia), a maksymalna ich wartość wynosi level postaci +3. Scoundrel (łajdak) jest bardzo dobrą umiejętnościowo -rozrastającą się klasą. Ma wiele punktów startowych do rozłożenia na umiejętności. Fringer (pogranicznik), noble (arystokrata), scout (zwiadowca) i Force adept (adept mocy) są również dobrymi klasami, z wieloma możliwościami wyspecjalizowania ich.
Wybierania umiejętności wspólnych dla wieloklasowców z Jedi Guardian (Jedi obrońca) może pomóc w wykwalifikowaniu podklasy. Graczowi który chce by jego postać została Jedi investigator (Jedi śledczy) będzie znacznie łatwiej, jeżeli jego pierwszą klasą był scoundrel (łajdak), ponieważ pozwoli mu to zdobyć umiejtność gromadzenia informacji i szukania. Force adept/Jedi Guardian (adept mocy/Jedi obrońca) prędzej zostanie mistrzem Jedi, niż wieloklasowiec z inną klasą zamiast Force Adept (adept mocy). Na końcu rozważ jak twoja postać będzie pasować do reszty bohaterów. Nie ma znaczenia na jak różnych będą poziomach. Grupa składająca się tylko z Jedi guardians (Jedi obronców) będzie w stane wykonac ograniczoną liczę czynności, gdy tymczasem grupa z noble/Jedi guardian(arystokrata/Jedi obrońca) scout/Jedi Guardian (zwiadowca/Jedi obrońca), soldier/Jedi guardian (żołnierz/Jedi obrońca) i tech specialist/Jedi guardian (technik specjalista/Jedi obrońca) będzie zdolna wykonać o wiele więcej czynności.TAGI: Czystka (Purge) (5) Porady RPG (10)
Loading..