TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars Art: Kolekcja plakatów :: Książki

Autor: Opracowanie zbiorowe
Oryginalny tytuł: Star Wars Art: A Poster Collection
Wydanie PL: Ameet, listopad 2017
Wydanie USA: Abrams Books, grudzień 2015
Przekład: ---
Ilustracje: ---
Ilustracja na okładce: Ralph McQuarrie
Stron: 42/14
Cena: 19,95 USD/34,99 PLN


Nota wydawnicza (Ameet, 2017)
Star Wars Art: Kolekcja plakatów to 13 posterów pochodzących z albumu Star Wars Art: Poster collection oraz 3 zupełnie nowe plakaty z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

Projekt powstał pod kuratelą samego George’a Lucasa, a autorami plakatów wchodzących w skład niniejszej kolekcji są uznani artyści z całego świata: John Alvin, Jeffrey Brown, Roger Castel, Ralph McQuarrie i wielu innych. Różnorodność stylów wizualnych prezentowanych na plakatach sprawi, że staną się one niepowtarzalną dekoracją w domu każdego fana gwiezdnej sagi.


Nota wydawnicza (Abrams Books, 2015)
In the same format as Adventure Time: A Totally Math Poster Collection, this sturdy paperback houses 20 removable, frameable prints of the very best artwork from across the entire George Lucas–curated Star Wars Art series. Sixteen selections from Visions, Comics, Illustration, Concept, and Posters—including art by Jeffrey Brown, Philippe Druillet, Mike Mignola, Ralph McQuarrie, and Olly Moss—are joined by four newly commissioned artworks created specifically for this book by Max Dalton, Phantom City Creative, Tiny Kitten Teeth, and Jon Vermilyea. These high-quality, large-format, crease-free prints will be sure to transport Star Wars fans of all ages to a galaxy far, far away. . . .


Recenzja ogóra
Niejednokrotnie okazywało się, że plakaty filmowe były uznawane za małe dzieła sztuki, które niejednokrotnie były łakomym kąskiem dla kolekcjonerów. Również w przypadku Gwiezdnych Wojen plakaty do kolejnych części Gwiezdnej Sagi były równie ochoczo komentowane co pozostałe materiały promocyjne. Dzięki Kolekcji plakatów, wydanej w naszym kraju nakładem wydawnictwa Ameet, możemy cieszyć się grafikami, które wiele lat temu rozpalały wyobraźnie fanów na całym świecie.

Star Wars Art to seria albumów, które przybliżają nam jakiś aspekt graficzny związany z Gwiezdnymi Wojnami jak koncepty, okładki komiksów czy tak jak w tym przypadku plakaty filmowe (i nie tylko). Star Wars Art: Kolekcja plakatów nie jest jednak albumem a swego rodzaju zbiorem grafik, które przedstawione są w formie plakatu o formacie pomiędzy A3 i A4. Całość składa się z 16 posterów, wśród których znajdziemy trzy z Ostatniego Jedi, dzięki czemu owa pozycja ukazała się w naszym kraju pod szyldem „W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi”, który skupiał w sobie głównie książki, które w mniejszy lub większy sposób umilały fanom czas do premiery Epizodu VII, który zawitał do naszych kin w grudniu 2017 roku. Pozostała trzynastka to prace takich artystów jak John Alvin, Jeffrey Brown, Roger Castel czy sam mistrz Ralph McQuarrie, co sprawia, że różnorodność stylów wizualnych na plakatach sprawia, że każdy z nich może urozmaicić dom niejednego fana.

Wśród wcześniej wspomnianych trzech plakatów z Ostatniego Jedi znajdziemy tutaj także ilustrację narysowaną w stylu plakatów reklamujących stare horrory (podobnych do tych z wytwórni Hammera) czy też ręcznie malowane grafiki, które reklamowały Oryginalną Trylogię w kinach (w tym m.in. wczesny szkic plakatu reklamujący Revenge of the Jedi, które dzisiaj znamy jako Powrót Jedi). Oprócz typowo „filmowych” posterów znajdziemy tutaj także kilka tych bardziej przyziemnych jak chociażby ilustracja nawiązująca do serii książeczek Darth Vader i syn, najbardziej znanego łowcę nagród w galaktyce Bobę Fetta czy też grafikę przedstawiającą.. bohaterów Gwiezdnych Wojen grających na rockowej scenie.

Kolekcja plakatów od wydawnictwa Ameet to pozycja, która powinna ucieszyć każdego fana bez względu na wiek. Wszystkie 16 plakatów wydrukowanych jest na papierze przypominającym kredowy oraz zapakowane są w opakowanie podobne do teczki na prace plastyczne. Dzięki temu można śmiało trzymać całą kolekcję w środku i przeglądać grafiki. Jednak ja z całego serca polecam kilka z nich powiesić na ścianie w waszych pokojach – będą na pewno cieszyć oko, przy okazji będąc ciekawą ozdobą.
Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
ogór 7 2018-02-05 21:52:01


TAGI: Abrams Books (33) Ameet (128) Plakat (4) Ralph McQuarrie (7) Star Wars Art (7) W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi (Journey to Star Wars: The Last Jedi) (26)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..