TWÓJ KOKPIT
0

Holiday Special, Ewoki i Droidy - gadżety :: Kolekcjonerstwo

W poniższym artykule pragniemy przyjrzeć się wybranym gadżetom z trzech produkcji Holiday Special (animowana część), Ewoki i Droidy.

Star Wars Holiday Special


W 1978 roku wyemitowany został film Star Wars Holiday Special wraz z animowaną wstawką w jego środku. Właśnie z tą krótką animacją jest związany swoisty "Świąty Gral" kolekcjonerów Star Wars - figurka Boby Fetta z wyrzutnią rakiet. W rzeczywistości figurka ta nigdy nie wyszła poza fazę prototypu i ostatecznie nie trafiła do sprzedaży. Stało się tak z uwagi na względy bezpieczeństwa - wyrzutnia strzelająca małymi plastikowymi rakietami nie była odpowiednią rzeczą dla małych dzieci do zabawy. Niemniej jednak istnieje ograniczona liczba wyprodukowanych prototypów, na które mając sporo szczęścia i olbrzymi portfel można polować.W 2007 roku tematykę gadżetów z animowanej części Holiday Special podjęło kilka różnych firm, eksploatując głównie postać Boby Fetta.

Hasbro:


Hot Toys:


Gentle Giant:


Funko:


Ewoki


W 1986 roku, wraz z premierą serialu Ewoki, firma Kenner wydała serię figurek dedykowanych do tej produkcji. W pierwszej serii wyszło sześciu figurek: Dulok Scout, Dulok Shaman, King Gorneesh, Logray, Wicket i Lady Urgah. Druga seria miała składać się również z sześciu figurek, ale nigdy nie trafiła do sprzedaży. Na świecie krąży po kilkadziesiąt egzemplarzy prototypów każdej z figurek z drugiej serii. W jej skład mieli wejść: Bondo, Chituhr, Weechee, Morag, Chief Chirpa, i Paploo. Figurki z obu serii możecie zobaczyć na poniższej grafice, ustawione dokładnie w takiej kolejności w jakiej je opisaliśmy.Droidy


Również w 1986 do sprzedaż, wraz z premierą serialu Droidy, trafiła seria figurek firmy Kenner poświęcona temu serialowi. W tym przypadku pierwsza seria składała się z 12 figurek: Kea Moll, Thall Joben, Jann Tosh, pilot A-Wing, C-3PO, Boba Fett, Tig Fromm, Jord Dusat, Kez Iban, Sise Fromm, R2-D2, Gundy. Druga seria składać się miała z ośmiu figurek, ale nigdy nie została wydana. W jej skład mieli wejść wejść: Jessica Meade, Mungo Baobab, Kleb Zellock, admirał Screed, Vlix, Mon Julpa, Gaff, gubernator Koong. Zarówno wydane, jak i niewydane figurki możecie zobaczyć na poniższej grafice w takiej kolejności w jakiej je wymienialiśmy.TAGI: Funko (2) Gentle Giant (6) Hasbro (32) Hot Toys (3) Kenner (13)
Loading..